رئیس‌جمهور اسبق تونس: سازش رژیم‌های مستبد با رژیم صهیونیستی جای تعجب ندارد

  • صفحه خانگی
  • >
  • بین الملل
  • >
  • رئیس‌جمهور اسبق تونس: سازش رژیم‌های مستبد با رژیم صهیونیستی جای تعجب ندارد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «المصنف المرزوقی» رئیس‌جمهور اسبق تونس، در واپسین ساعت‌های روز سه‌شنبه در یکی از جلسات حزب عدالت و توسعه مغرب از سیاست کشورهای عربی در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستیبشدت انتقاد کرد.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی»، رئیس‌جمهور اسبق تونس در این خصوص گفت: «از موج عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تعجب نمی‌کنم زیرا لایه‌های کوه یخ در حال نمایان شدن است. تمام رژیم‌هایی که با اسرائیل روابط خود را عادی‌سازی می‌کنند بخشی از این سیستم فساد هستند».

المصنف المرزوقی در ادامه گفت: «اماراتی که روابطش را با اسرائیل عادی‌سازی کرده است، نماینده‌ای است که به نابودسازی امت و رویاهای آن مأمور شده است».

وی تأکید کرد: «ما موافق صلح هستیم نه تسلیم شدن. آرمان فلسطین بخشی از آزادی عرب‌هاست. انتفاضه‌های مبارک فلسطینینان و پایداری مردم غزه بود که انقلاب‌های عربی را بنا نهاد».

المرزوقی همچنین تأکید کرد تحرک‌های صورت گرفته علیه انقلاب‌های عربی از میان خواهد رفت همانگونه که استعمار در این کشورها رخت بربست.

تونس از جمله کشورهای عربی است که اکثر مقامات آن مخالفت خود را با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کردند. در همین خصوص، برخی رسانه‌های تونسی گزارش داده بودند که گروه‌های مدنی، انجمن و احزاب‌های این کشور تظاهراتی مقابل سفارت امارات در تونس برگزار کردند. معترضان تونسی با در دست داشتن پرچم‌ فلسطین، پرچم رژیم صهیونیستی و تصاویر «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی را لگدمال کردند و آن را به آتش کشیدند.

انتهای پیام/م


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »