بین الملل

چین درخصوص مداخله در امور داخلی این کشور به فرانسه هشدار داد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین روز یکشنبه به کشورهای اروپایی از جمله فرانسه درخصوص مداخله در امور داخلی این کشور هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وانگ یی گفت، آنچه در هنگ‌کنگ یا استان سین‌کیانگ چین اتفاق می‌افتند، جزو مسائل داخلی چین محسوب شده و دیگر کشورها حق مداخله در آن را ندارند.

این سخنان دیپلمات ارشد چین پس از آن مطرح می‌شود که «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه پس از دیدار با وی گفت، در این ملاقات درخصوص اوضاع حقوق بشر در هنگ‌کنگ و سین‌کیانگ ابراز نگرانی کرده است.

وزیر امور خارجه چین در این دیدار گفت، امید دارد فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی، به کاهش تنش میان پکن و واشنگتن کمک کنند. وی همچنین با تأکید بر اهمیت چندجانبه‌گرایی، تلاش برای حفظ نتایج آن که در توافق‌های بین‌المللی نظیر برجام منعکس شده است، خواستار شد.

این مقام چینی روز سه‌شنبه در دیدار با « لوئیجی دی مایو» وزیر خارجه ایتالیا در رم به طور غیرمستقیم ایالات متحده را به تلاش برای تخریب روابط پکن با اروپا متهم کرد.

سفر وانگ یی به کشورهای اروپایی درست دو هفته بعد از سفر «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا به قاره اروپا صورت گرفته که در آن سفر او با اتهام زنی به پکن مدعی شد: «چالش مقاومت دربرابر تهدیدات حزب کمونیست چین به نوعی بدتراز جنگ سرد است».

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

مطالب مرتبط

چین قصد میزبانی مذاکرات فلسطین و رژیم صهیونیستی را دارد

دولت سیزدهم در حال اجرایی کردن سیاست منطقه‌ای است

پکن و مسکو خواستار بازگشت فوری و بدون پیش شرط آمریکا به برجام شدند

گوشه‌ای از اسناد که دستگاه دیپلماسی در سال ۹۹ بر روی آن کار کرد

چین: جمهوری چک به دلیل رفتار غیرمتعارف خود بهای سنگینی را پرداخت خواهد کرد

دکمه بازگشت به بالا