واکنش «سعد الحریری» به درگیری هواداران خود با طرفداران برادرش «بهاء»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سعد الحریری»، رهبر جریان سیاسی «المستقبل» (آینده) طرفداران خود را به مقابله با طرفداران برادرش «بهاء الحریری» دعوت کرد و اقدامات آن‌ها را خروج از قانون تلقی کرد.

نخست‌وزیر سابق طی توییتی سه‌شنبه‌شب نوشت که اهالی «الطریق الجدیده» (کاراژ درویش) منطقه‌ای در بیروت، پایتخت «هرگز» به «هنجارشکنان» اجازه نخواهند داد این منطقه را از سلطه و کنف قانون و مقررات خارج کرده و دست به «ارعاب شهروندان مسالمت‌آمیز» بزنند.

او گفت: «هیچ أحدی این ارعاب و استفاده از سلاح جنگی در دست افراد را بر نمی‌تابد و ما در کنار اهالی خود در منطقه ” الطریق الجدیده” ایستاده‌ایم و همه بیروت فرزندان مکتب “رفیق الحریری” هستند؛ مکتبی که به دولت، قانون و مقررات پایبند بوده است».

دیروز طی درگیری بین طرفداران سعد و بهاء، پسران رفیق الحریری، نخست‌وزیر اسبق که با خمپاره، آرپی‌جی و مسلسل صورت گرفت شماری زخمی و یک نفر کشته شد.

برادر سعد الحریری دیشب به دنبال این درگیری‌ها طی بیانیه‌‌ای این درگیری‌ها را که به تعبیر وی، ناشی از «سلاح کنترل نشده» در بیروت است، به شدت محکوم کرد و خواستار جمع‌آوری و انحصار این سلاح در دست دولت شد.

بهاء در بیانیه دیروز خود ضمن درخواست به خویشتن‌داری و دعوت به آرامش گفته‌ بود که جریان متبوع او و طرح آن، به شدت از خشونت و سلاح به دور هستند و به این دو هیچ «باوری» ندارد.

درگیری‌های دیروز بین دو طرفداران دو برادر با ورود ارتش و اعمال قدرت نیروهای نظامی این کشور پایان یافت.

رسانه‌ها و برخی کاربران در فضای مجازی علت درگیری دیروز را اختلافات سیاسی بین «آل الکرمبی»، هوادار بهاء با «آل شیشنه»، هوادار سعد دانستند.

انتهای پیام/.


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »