بین الملل

بیانیه ضد ایرانی «کمیته چهارجانبه عربی»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کمیته چهارجانبه عربی» به ریاست امارات و با عضویت مصر، عربستان سعودی، بحرین و دبیرکل اتحادیه عرب، امروز در حاشیه نشست اتحادیه عرب به اتهام‌پراکنی علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری «المصری الیوم»، اعضای این کمیته در نشست چهاردهم خود آنچه آن را «تحولات مربوط به بحران با ایران و راه‌های مقابله با دخالت این کشور در امور داخلی کشورهای عربی» خواندند، مورد بحث و بررسی قرار دادند.

اعضای این کمیته با تکرار این ادعای همیشگی و بی‌اساس خود مبنی بر اینکه ایران در امور کشورهای عربی دخالت می‌کند، این اقدام ادعایی را محکوم کردند و از ایران «خواستند که از دخالت در امور داخلی کشورهای عربی، حمایت از نواب خود در منطقه و ایجاد اختلافات فرقه‌ای دست بردارد».

این ادعاهای بی‌اساس در حالی مطرح می‌شود که کشورهای یادشده بویژه امارات و عربستان سعودی خود بشدت در امور کشورهای عربی از جمله لیبی و یمن دخالت دارند.

ائتلاف سعودی- اماراتی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و بیماری‌های واگیردار در این کشور منجر شده است.

در کمیته چهارجانبه عربی همچنین «پیش‌نویس طرح مربوط به دخالت‌های ایران در امور داخلی کشورهای عربی» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طبق این گزارش، این کمیته در پایان نشست با صدور بیانیه‌ای ضمن تأکید بر مضمون بیانیه‌های پیشین خود، بار دیگر، از جامعه بین‌الملل خواست که «در مقابله با ایران» و آنچه آن را «فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده این کشور در منطقه» خواند، موضعی قاطع اتخاذ کند.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

مطالب مرتبط

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: اتحادیه عرب شریک مهم ماست

چرا توافق ابوظبی – تل‌آویو دوام نمی‌آورد؟

اولین سفر وزیر خارجه مصر به قطر پس از 8 سال

وزیر خارجه عمان: با اسرائیل عادی سازی روابط نمی‌کنیم/طرحی برای بحران یمن نداریم

آمادگی اتحادیه عرب برای مداخله در بحران سیاسی لبنان

درخواست عراق برای تسریع در ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه

از سراسر وب

اولین سفر وزیر خارجه مصر به قطر پس از 8 سال

وزیر خارجه قطر: بر سر تحرک کمیته عربی علیه اسرائیل توافق شده است

وزیر خارجه قطر: بر سر تحرک کمیته عربی علیه اسرائیل توافق شده است

درخواست عراق برای تسریع در ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه

مسکو: غرب تلاش می‌کند توافقی تغییر یافته را به ایران تحمیل کند

مصر: اتیوپی کوتاه نیاید به شورای امنیت می‌رویم/همه گزینه‌ها روی میز است

دکمه بازگشت به بالا