• صفحه خانگی
  • >
  • اجتماعی
  • >
  • ایجاد یک‌سوم شغل در کشور توسط کمیته امداد/ فراهم کردن 200 هزار فرصت شغلی در سال‌جاری

ایجاد یک‌سوم شغل در کشور توسط کمیته امداد/ فراهم کردن 200 هزار فرصت شغلی در سال‌جاری

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد در سفر به استان اردبیل در دیدار با آیت‌الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در این استان با اعلام اینکه یک‌سوم اشتغال در کشور توسط این نهاد ایجاد می‌شود، افزود: توانمندسازی خانوار تحت حمایت از جمله محورهای اصلی خدمات‌رسانی به نیازمندان است که با جدیت بسیار دنبال می‌شود و ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سال جاری پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به سه رکن مهم در توانمندسازی مددجویان، گفت: اشتغال، مسکن و ارتقای سطح فکری و فرهنگی مددجویان از ارکان اساسی خود اتکایی جامعه هدف است.

بختیاری با بیان اینکه در مسیر توانمندسازی هرگز از مسائل فرهنگی غافل نمی‌شویم، بیان کرد: ایجاد اشتغال پایدار، نیازمند پشتوانه فرهنگی است که با تمام توان این موضوع را در برنامه‌های خدمات‌رسانی قرار داده‌ایم.

رئیس کمیته امداد افزود: از طریق استعدادیابی و برنامه‌های فرهنگی مختلف درصدد شکوفایی استعدادهای مددجویان و به خصوص فرزندان خانواده‌های تحت حمایت هستیم تا آینده‌ای روشن را برای خود رقم بزنند.

وی با اشاره به اینکه در بحث رفع مشکلات مسکن مددجویان تمهیدات مناسبی از سوی دولت، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و سایر نهادهای حمایتی پیش‌بینی شده است، گفت: هم‌اکنون حدود ۲۱۹ هزار خانوار تحت حمایت در منازل استیجاری زندگی می‌کنند که نیاز فوری آنها کمک به تامین ودیعه مسکن است.

همچنین با حضور رئیس کمیته امداد در شهرک صنعتی اردبیل، مرکز نیکوکاری تلاشگران با هدف توسعه فرصت‌های شغلی، کاریابی و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت افتتاح شد.

بختیاری در این مراسم با اشاره به اینکه تخصصی شدن مراکز نیکوکاری از جمله محورهای این نهاد برای خدمات‌رسانی گسترده‌ به نیازمندان است، گفت: مراکز نیکوکاری کارآفرینی، دانشگاهی، حوزه‌های علمیه و رسانه از جمله مراکزی است که به صورت تخصصی وارد عرصه امدادرسانی به جامعه هدف شده‌اند.

انتهای پیام/


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »