هشدار مجدد آیت‌الله عیسی قاسم درباره عدم آزادی زندانیان در بحبوحه کرونا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، آیت‌الله «عیسی قاسم» با اشاره به مسئولیت دولت تأکید کرد که با شیوع ویروس کرونا کوتاهی کردن در آزادی زندانیان بحرین جایز نیست.

وی در بیانیه‌ای با اشاره به درخواست‌های مکرر برای آزادی زندانیان با توجه به افزایش ابتلا به کرونا در بحرین تأکید کرد: «به دنبال شیوع ویروس کرونا در میان کارگران هیچ عذری پذیرفته نیست و این هشداری آشکار درباره شیوع این ویروس در میان زندانیان است و فردا پشیمانی دیگر سودی نخواهد داشت».

طبق گزارش وبگاه «مرآة البحرین»، آیت‌الله قاسم همچنین با تأکید بر حفظ سلامت و جان مردم و جان زندانیان، افزود که مسئولیت دولت در برابر خداوند عزوجل، جامعه و وجدان انسانی، اجازه کوتاهی در آزادی زندانیان را نمی‌دهد.

پیشتر ائتلافی بین المللی مرکب از نوزده گروه حقوقی از مقامات بحرین خواست، مدافعان حقوق بشر و فعالان معارض را که صرفا به دلیل مطالبه حقوق خود در آزادی بیان و برگزاری تجمع‌های اعتراضی مسالمت آمیز زندانی شده‌اند در شرایط همه‌گیری جهانی کرونا آزاد کنند.

این ائتلاف در بیانیه‌ای مشترک که پایگاه دیدبان حقوق بشر آن را منتشر کرد، آورده است: «بحرین ۱۴۸۶ زندانی را آزاد کرد که ۹۰۱ نفر آنها از عفو پادشاهی به دلایل انسانی برخوردار شدند و ۵۸۵ نفر هم به مجازات‌هایی غیر از زندان محکوم شدند این گامی مثبت است، اما آزادی زندانیان هنوز شامل حال رهبران جریان‌های معارض و فعالان و مدافعان حقوق بشر نشده است». (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص

صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »