آغاز رسمی پیش تولید سریال ملی «سنجرخان»

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان‌های رسانه ملی اظهار کرد:با توصیه‌ها و تاکید رهبر معظم انقلاب سریال‌های فاخر درباره‌ مفاخر اقوام مختلف کشور در دست ساخت است و در این راستا سال گذشته ۲۴۰ قسمت سریال فاخر از جمله سریال‌های جلال و بانوی سردار از صدا و سیما پخش شد.

وی گفت:امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ خورشیدی بتوانیم سریال‌های فاخر «سنجرخان»، امیرنظام گروسی و مستوره‌ اردلان که از مفاخر کرد‌ها و ایران هستند را به سرانجام برسانیم.

بهمن مرادنیا استاندار کردستان نیز در این مراسم گفت: قهرمانانی نظیر «سنجرخان» و دیگر نام آوران ایران و کردستان باید در قالب سریال و برنامه‌های سینمایی و تولیدات رسانه ملی به مردم معرفی شوند تا مردم با رشادت‌ها و تاثیرات آنها در تاریخ این مرز و بوم بیشتر آشنا شوند.

وی تاکید کرد: تمام هزینه‌های مورد نیاز برای تولید این سریال فاخر پیش‌بینی شده و از این نظر هیچگونه مشکلی نداریم.

محمد حسین لطیفی کارگردان سریال فاخر «سنجرخان» هم در این مراسم وعده داد که اگر پیش تولید این سریال در مدت سه تا چهار ماه آینده به پایان برسد فیلمبرداری و تولید سریال «سنجرخان» ۶ تا ۸ ماه بیشتر طول نخواهد کشید.

وی افزود: فیلم «سنجرخان» باید در ابعاد بین المللی ساخته شود تا بتوان شخصیت این بزرگ مرد کرد را به خوبی به تمام مردم مناطق کردنشین دنیا معرفی کرد.

فیلم نامه این سریال توسط مرحوم ضیاءالدین دری تهیه شده است.

تهیه کنندگی و نظارت کیفی این سریال نیز به ترتیب برعهده‌ حسین جلالی و دکتر قطب الدین صادقی از هنرمندان مطرح کرد است؛ سنجر خان وزیری ملقب به سردار اکرم پس از مبارزات بی وقفه در مقابل تجاوز گری‌های روس و انگلیس در ایران، با دسیسه انگلیسی‌ها در سال ۱۲۹۵ خورشیدی در روز عاشورا به درجه رفیع شهادت نائل شد.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »