تهرانی‌ها به زندگی با کرونا عادت کنند

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، انوشیروان محسنی بند استاندار تهران در نخستین جلسه شورای مهارت استان که با حضور علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: حاکمیت کتاب محوری راه حل ایجاد اشتغال نیست، بلکه مهارت آموزی پیش نیاز ایجاد اشتغال کیفی و پایدار است.

استاندار تهران گفت: اگر طبق آمار ۴۷ درصد طلاق‌ها در ۵ سال اول زندگی صورت می‌گیرد، به دلیل این است که افراد مهارت‌های زندگی را نیاموختند و باید در این زمینه آموزش‌هایی صورت گیرد.

وی افزود: سند توسعه مهارت استان با نیازسنجی از نیرو‌های مسلح و در قالب آموزش سربازان و تمرکز بر مهارت آموزی روستاییان و همچنین جامعه هدف نهاد‌های حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی تدوین شود.

محسنی بندپی عنوان داشت: شهروندان استان تهران به ناگزیر باید به زندگی غیر مسالمت آمیز با کرونا در استان تهران عادت کنند، اما نمی‌توان به بهانه کرونا از ایجاد اشتغال برای مردم غفلت کنیم، چرا که زمان رفتن کرونا مشخص نیست و باید ملاحظات بهداشتی همچنان رعایت شود و مردم خودشان موارد را رعایت کنند.

استاندار تهران گفت: گردشگری در استان تهران یک ظرفیت منحصر به فرد در ایجاد اشتغال در تهران است، اما به دلیل اینکه در این حوزه مهارت آموزی لازم را نداشتیم نتوانستیم بهره برداری مناسبی داشته باشیم.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »