لودریان : فرانسه، انگلیس و آلمان همچنان بر حفظ برجام تأکید دارند

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه روز شنبه در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: «ما با دومینیک راب و هایکو ماس (وزرای امور خارجه انگلیس و آلمان) بار دیگر بر عزم کشورهایمان برای حفظ توافقنامه «برنامه جامع اقدام مشترک» که با ایران منعقد شد تأکید داریم. ما از هیچ تلاش یکجانبه برای برقراری تحریم‌ها حمایت نخواهیم کرد.

او در ادامه مدعی شد: ما بار دیگر بر انتظارات شدیدی که از ایران داریم تأکید می‌کنیم. ایران باید به تعهداتی که براساس برجام پیش بینی می‌شود عمل کند. این چالشی برای برقراری بالاترین (میزان) امنیت و ثبات برای منطقه و اروپایی هاست.

 

چندی پیش رافائل گروسی، دبیر کل آژانس بین‌المللی اتمی طی گزارشی مدعی شد که ایران اجازه دسترسی به دو سایت هسته‌ای خود را به آژانس نمی‌دهد.

اما وانگ گان، نماینده دائم چین در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین، طی سخنان اخیر خود در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به نقش مخرب آمریکا در بروز تنش در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران اشاره و تاکید کرد که واشنگتن عامل تشدید تنش‌ها در پرونده هسته‌ای ایران است.

وانگ گان تاکید کرد: «تنش‌های مربوط به مسئله هسته‌ای ایران بار دیگر در حال افزایش است و علت اصلی آن را در اقدامات یک‌جانبه و زورگویانه آمریکا باید جست‌وجو کرد، چراکه آمریکا اقدام به خروج یک‌جانبه از برجام کرده و در حال اعمال سیاست فشار حداکثری علیه ایران است».

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »