بین الملل

پیشتازی ۱۴ درصدی بایدن از ترامپ در جدیدترین نظرسنجی

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی‌ان‌ان، در حالی که معترضین آمریکایی روزانه در اطراف کاخ سفید تجمعاتی ضد نژادپرستی برگزار می‌کنند، محبوبیت ترامپ هم بر اساس آخرین نظرسنجی‌های بعمل آمده افت محسوسی را تجربه کرده است.

نظرسنجی جدید سی‌ان‌ان نشان می‌دهد که محبوبیت ترامپ طی ماه جاری میلادی هفت درصد کاهش پیدا کرده است. بر اساس این نظرسنجی، اکنون جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به رقیب جمهوری‌خواه خود، ۱۴ درصد پیش افتاده است.

این بررسی همچنین نشان می‌دهد که اکثریت آمریکایی‌ها احساس می‌کنند که نژادپرستی یک مشکل بزرگ در این کشور است. آمریکایی‌ها می‌گویند که سیستم دادرسی کیفری در آمریکا از سفید پوستان در برابر سیاه پوستان حمایت می‌کند و این‌که عدالت به طور کامل در این کشور برقرار نیست.

بیش از ۸۰ درصد مشارکت‌کنندگان در این نظرسنجی نیز اعتقاد دارند که اعتراضات مسالمت آمیز در پی درگذشت جورج فلوید، اقدامی کاملا موجه است.

در مجموع تنها ۳۸ درصد از آمریکایی‌ها شیوه اداره ترامپ در مقام ریاست جمهوری را تأیید می‌کنند، در حالی که ۵۷ درصد مخالف کشورداری ترامپ هستند. این بدترین نتیجه حاصل شده برای دونالد ترامپ از ژانویه سال ۲۰۱۹ تاکنون است.

بر اساس این نظرسنجی، از میان رنگین‌پوستان آمریکایی، ۷۹ درصد سیاه‌پوستان حمایت خود را متوجه جو بایدن کرده‌اند، ۶۴ درصد لاتین‌تبارها هم طی انتخابات آتی ریاست جمهوری به جو بایدن رای خواهند داد. در میان سفیدپوستان رقابت ترامپ و بایدن بسیار فشرده دنبال می‌شود، ۴۴ درصد از سفیدپوستان حامی ترامپ و ۴۳ آن‌ها از بایدن حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

مطالب مرتبط

نقش سیاه‌پوستان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

احتمال سخنرانی حضوری ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل

ترامپ: در صورت پیروزی، صدای معترضان را در شب انتخابات خفه خواهم کرد

از انفجار کشتی رژیم صهیونیستی در دریای عمان تا دیدار پاپ با آیت‌الله سیستانی و افشای پیشنهاد عجیب ترامپ به رهبر کره شمالی

اولین مناظره «جو بایدن» و «دونالد ترامپ»+ پوشش زنده

بایدن: ترامپ نباید به دنبال انتخاب مجدد خود برای ریاست‌جمهوری باشد

سندرز: باید ترامپ را شکست داد

از سراسر وب

انتقاد تند بایدن از عملکرد ترامپ در مواجهه با شیوع ویروس کرونا

دکمه بازگشت به بالا