دستگیری متجاوزان بعنف در سلطان آباد/ خفتگیری از بانوان در پوشش مسافرکش

  • صفحه خانگی
  • >
  • اجتماعی
  • >
  • دستگیری متجاوزان بعنف در سلطان آباد/ خفتگیری از بانوان در پوشش مسافرکش

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی گفت: خرداد ماه سال جاری با شکایت خانم جوانی مبنی بر سرقت بعنف پرونده‌ای به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع و برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان این یگان قرار گرفت.

وی عنوان داشت: شاکیه اظهار داشت، ساعت ۱۹:۰۰ دوم خردادماه به عنوان مسافر از شهرستان اسلامشهر به مقصد تهران سوار یک دستگاه خودوری پراید قهوه‌ای رنگ که راننده آن فردی جوان حدودا ۳۵ ساله بود شدم که در طول مسیر خودرو را به محلی خلوت و مسیری فرعی هدایت کرد و به بهانه اینکه موتور خودرو جوش آورده خودرو را متوقف کرد. سپس در همین حین همدست وی که از قبل داخل صندوق عقب خودرو پنهان شده بود از صندوق بیرون آمد و با تهدید سلاح سرد با استفاده از سیم چین النگو، انگشتر، گردنبند و گوشی ام را سرقت و سپس در طول مسیر مرا از خودرو به بیرون پرت کردند.

این مقام انتظامی گفت: با توجه به حساسیت موضوع و احتمال وقوع سرقت‌های متعدد دیگر توسط باند سارقان مزبور مراتب بطور جدی تحت هدایت عملیاتی فرمانده پایگاه در دستور کار تیم مبارزه با سرقت بعنف پایگاه قرار گرفت.

سرهنگ عزیزخانی ادامه داد: در ابتدا با توجه به اینکه هیچ سرنخی از سارقان در اختیار نبود با انجام تحقیقات میدانی در مسیر تردد خودوری سارقان کارآگاهان موفق به شناسایی شماره پلاک خودرو که توسط سارقان مخدوش شده بود شدند. سپس با جای گذاری اعداد فرضی نهایتا شماره خودرو استخراج و از طریق استعلام از بانک‌های اطلاعاتی مشخص شد خودرو در اختیار فردی به نام حامد ساکن شمال کشور می‌باشد که در ادامه با انجام تحقیق، وی اعلام داشت خودرو را بصورت قولنامه‌ای در نمایشگاهی در شهرستان سلطان آباد به شخصی بنام “عبداله” فروخته است.

رئیس پایگاه هشتم اظهار داشت: با بررسی سوابق کیفری خریدار خودرو مشخص شد وی سابقه دار بوده و پیشتر به جرم سرقت مقرون به آزار دستگیر شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با شناسایی مخفیگاه متهم و با هماهنگی‌های قضائی، پانزدهم تیر ماه متهم در مخفیگاهش در سلطان آباد دستگیر و در بازرسی از این مکان خودروی پراید کشف و توقیف شد.

کارآگاه عزیخانی افزود: متهم در پلیس آگاهی به جرم ارتکابی اعتراف و اعلام داشت، خودرو را بصورت قولنامه‌ای خریده ام و در اختیار دو تن از همدستانم بنام‌های عظیم و سعید که هر دو نفر سابقه دار و ساکن سلطان آباد می‌باشند قرار داده ام که به بهانه مسافر کشی و پس از سوار کردن مسافر با تهدید طلاجات و اموال با ارزش مسافران را سرقت می‌کردند.

وی با بیان اینکه هر دو همدست متهم شناسایی و دستگیر شدند، عنوان کرد: متهمان تا کنون به ۵ فقره سرقت مشابه با همکاری یکدیگر اقرار و دستور مقام قضائی متهمان برای تکمیل تحقیقات و شناسایی سایر سرقت‌های احتمالی در اختیار این یگان قرار گرفتند.

رئیس پایگاه هشتم اضافه کرد: با توجه به گستردگی اقدامات مجرمانه سارقان و با توجه به اینکه احتمال وقوع سرقت‌های متعدد در سایر شهرستان‌های استان تهران و غرب وشرق استان تهران و خاص بودن شیوه سارقان، شهروندانی که به این شیوه از آنان سرقت شده می‌توانند با مراجعه به پایگاه هشتم پلیس آگاهی شکایت خود را مطرح کنند.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »