اقتصادی

روش‌های جایگزین ذبح دام در عید قربان/ذبح دام عید قربان در کشتارگاه‌ها انجام می‌شود

سید علی سید بابایی مدیرکل دامپزشکی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین جزئیات روش‌های جایگزین ذبح دام در عید قربان اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، امسال مکاتباتی با ستاد کرونا استان داشتیم که در نهایت پروتکل‌هایی آماده و روش‌های جایگزین اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ستاد کرونا استفاده از ظرفیت‌های خدمات الکترونیک را در اولویت کار خود قرار داده است، افزود: با گسترش کرونا بر بحث جلوگیری از عرضه دام در حاشیه اتوبان و جاده‌ها و همچنین ذبح غیربهداشتی دام تاکید شده است که با هماهنگی شهرداری تهران انجام می‌شود.

سیدبابایی ادامه داد: بنابر هماهنگی‌های صورت گرفته با کشتارگاه صنف دام استان از یک تا ۲ روز قبل و روز عید قربان سفارشات گرفته می‌شود که با این وجود حضور افراد در کشتارگاه تاکید نمی‌کنیم.

به گفته وی، با برگزاری جلسات متعدد با اتحادیه انجمن صنف بسته بندی پروتئینی قرار است لاشه و شقه با برچسب عید قربان در مراکز خرید عرضه شود.

مدیر کل دامپزشکی استان تهران با اشاره به جزئیات استفاده از خدمات اپلیکشن در روز عید قربان بیان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه گوشت گوسفندی و گوشت گاوی و تمامی قصابی‌ها سفارشات افراد را از روز قبل گرفته و تمامی کشتارگاه‌ها با هماهنگی‌های قصابی‌ها در کشتارگاه انجام و حمل بهداشتی را انجام‌می دهند.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه روش‌های جایگزین عرضه مستقیم دام از شهروندان تقاضا داریم که کشتار در مراکز بهزیستی و کمیته امداد انجام ندهند تا مخاطرات به حداقل برسد.

انتهای پیام

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

مطالب مرتبط

اجرای طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند از ابتدای تیر در 4 منطقه تهران

دستور رئیس قوه قضاییه برای بازنگری در طرح هادی/ عدم برخورد با تخلف به معنای ترک فعل است

مسابقه کتابخوانی «پیوند پایدار» به مناسبت روز ازدواج برگزار می‌شود

تعیین فضای مناسب برای دست فروشان در شب عید/ بدهی‌های دولت به شهرداری تنها در حوزه حمل و نقل عمومی نیست

داخلی سازی ۸۵ درصدی واگن‌های مترو تا پایان سال

بازگشایی مجدد برج میلاد منوط به تصمیم ستاد مقابله با کرونا

جزییات ماجرای انفجار در بوستان ملت

دولتی با ۳۳ جابه‌جایی/ روحانی چه کسانی را در کابینه دوازدهم به کار گرفت؟

از سراسر وب

معاون ترافیک شهردار تهران: ٣٠٠ راننده تاکسی به دلیل کرونا فوت کرده اند/ دستور رسیدگی ویژه دکتر روحانی به خواسته ۳ گانه مدیریت شهری

۱۶۰۰ آسانسور در شش روز گذشته در پی قطعی برق حادثه آفریدند

جزییات ماجرای انفجار در بوستان ملت

دکمه بازگشت به بالا