بین الملل

روسیه تولید نفت خود را افزایش داد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، آمار‌های اعلام شده از سوی وزارت انرژی روسیه نشان می‌دهد که تولید نفت و میعانات گازی روسیه در روز‌های اول و دوم ماه اوت از ۹.۳۷ میلیون بشکه در روز در ماه ژوئیه به ۹.۸ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.

تسهیل در میزان کاهش تولید توافق شده در اوپک پلاس عامل اصلی این اقدام روسیه بوده است. با این حال هنوز وزارت انرژی روسیه به طور رسمی در این خصوص اظهارنظر نکرده است.

تولیدکنندگان اوپک پلاس که شامل اعضای سازمان کشور‌های صادرکننده نفت و متحدینی مانند روسیه هستند ماه گذشته اعلام کردند کاهش تولید را که ۹.۷ میلیون بشکه در روز توافق کرده بودند و در ماه‌های مه تا ژوئیه اجرا شد از ابتدای ماه اوت تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۷.۷ میلیون بشکه برسانند.

روسیه نیز اعلام کرده است در قالب پیروی از این توافق تولید نفت خام خود را تا ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد داد، اما این افزایش شامل میعانات گازی که یک نوع نفت سبک است نمی‌شود. روسیه به طور معمول ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز میعانات گازی تولید می‌کند. این بدان معنی است که به جز میعانات گازی، از ابتدای ماه اوت روسیه می‌تواند حدود ۹ میلیون تا ۹.۱ میلیون بشکه در روز نفت خام تولید کند.

در پی سقوط قیمت نفت، اوپک و کشور‌های هم‌پیمان تصمیم گرفتند برای ماه‌های مه و ژوئن تولید خود را ۲۳ درصد، معادل ۹.۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. ماه گذشته این کشور‌ها تصمیم گرفتند سطح کاهش ۲۳ درصدی را برای ماه ژوئیه نیز تمدید کنند. با این حال شیوع کرونا در جهان شرایط را کاملا تغییر و نیاز به نفت را به شدت کاهش داده است و انتظار می‌رود در سال جاری مصرف جهانی نفت نسبت به پارسال بیش از ۸ میلیون بشکه در روز با کاهش روبه‌رو شود.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

مطالب مرتبط

جانز هاپکینز: آمار روزانه مبتلایان به کرونا در آمریکا رکورد زد

آغاز قرنطینه در فرانسه و ایتالیا همزمان با موج جدید کرونا در اروپا

هند بیش از ۵۲ هزار مبتلای جدید به کرونا را در شبانه روز گذشته شناسایی کرد

پاسخ به برخی شایعات درباره ویروس کرونا

آمار کرونا در جهان در تاریخ ۲۸ خرداد؛ ۸۶۴۸ فوتی

آغاز توزیع داروی آیوِرمِکتین ایرانی در سراسر کشور برای درمان بیماری کرونا

نگران ورود کرونای برزیلی و آفریقایی از ترکیه به ایران هستیم

از سراسر وب

آمار کرونا در جهان در تاریخ ۲۷ خرداد؛ ۹۴۶۲ فوتی

محموله وارداتی واکسن کرونا از ژاپن وارد کشور شد

دکمه بازگشت به بالا