ارسال تجهیزات اطفای حریق به ۱۱ استان حاشیه زاگرس

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،سرهنگ علی عباس نژاد با قدردانی از همیاران طبیعت که همراه و همگام با کارکنان یگان‌های حفاظت در حراست از منابع طبیعی کشور مجاهدانه تلاش می‌کنند، اظهار داشت: تجهیزات اطفای حریق انفرادی کمک شایانی به حافظان طبیعت در امر اطفای حریق می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در ماه گذشته نیز طی یک مرحله تجهیزات اطفای حریق انفرادی به استان‌های کشور ارسال شد، افزود: در مرحله دوم نیز بیش از ۱۶ هزار قلم جنس در ۸ نوع از جمله کلاه و دستکش، لباس، کفش، دمنده، آتش کوب، آب‌پاش کوله‌ای و سایر تجهیزات اطفای حریق انفرادی در اختیار همیاران طبیعت محلی که یاری‌رسان ما در امر اطفای حریق هستند، قرار می‌گیرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه به این قبیل تجهیزات نیاز ضروری داریم، ادامه داد: اولویت اصلی یگان‌های حفاظت، جلوگیری از بروز آتش سوزی است، امیدوارم قبل از فرا رسیدن فصل پاییز که برخی مراتع و جنگل‌های کشور از قابلیت آتش سوزی برخوردار هستند بتوانیم با همکاری سازمان‌های مسئول، استان‌های اولویت دار را به این اقلام تجهیز کنیم.

سرهنگ عباس نژاد تصریح کرد: این تجهیزات به همکاران بنده و مردم طبیعت دوست کمک می‌کند حریق را با حفظ سلامتی خود مهار کنند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری پلیس پیشگیری ادامه داد: امسال با توجه به میزان بارش‌ها، رویش گیاهی در منابع طبیعی افزایش یافت و پس از خاتمه مرحله اول شیوع کرونا، شاهد افزایش حضور هموطنان در منابع طبیعی و در نتیجه افزایش آمار آتش سوزی بودیم.

وی افزود: با توجه به اینکه همیاران طبیعت کمک زیادی به موضوع اطفای حریق منابع طبیعی می‌کنند نیاز به تجهیز این قشر از مردم بود، به همین دلیل سال گذشته و امسال بخشی از منابع مالی تجهیز یگان حفاظت منابع طبیعی به خرید تجهیزات اطفای حریق تخصیص یافت.

سرهنگ عباس نژاد در پایان گفت: شماره ۱۵۰۴ به صورت شبانه روزی در سراسر کشور آماده دریافت اخبار و اطلاعات مردمی در حوزه منابع طبیعی است.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »