صدور رایگان دفترچه‌های درمانی برای بیمه شدگان روستایی و عشایر

محمد حسینی مدیرکل بیمه سلامت استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره دریافت هزینه تمدید دفترچه‌های درمانی روستایی و عشایری، اظهار کرد: صدور دفترچه‌های درمانی برای روستاییان و عشایر و بیمه سلامت در شهر‌ها برای برخی از افراد رایگان است.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: در سطح استان تهران با ۱۰۰ دفتر پیشخوان قرارداد منعقد کردیم و بیمه شدگان می‌توانند برای دریافت دفترچه‌های درمانی خود به هر یک از این دفاتر مراجعه کنند. زمانی که به بیمه شده می‌گویند ۶۰۰ هزار تومان هزینه صدور دفترچه درمانی است، می‌تواند خوداظهاری کند که توانایی پرداخت هزینه برای صدور دفترچه را ندارد و کنار نام این فرد علامتی زده می‌شود به این معنا که این فرد نیازمند کمک دولت است.

وی ادامه داد: وقتی این علامت زده شد، کد ملی فرد به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می‌شود و در این وزارتخانه توانایی مالی فرد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که اگر بیمه شده جزء دهک‌های ۱، ۲، ۳ باشد، صدور دفترچه درمانی برای او رایگان خواهد بود.

حسینی بیان کرد: برخی از روستاییان ۱۰۰ هکتار زمین دارند و از نظر مالی توانمند هستند، به همین دلیل نمی‌توان صرف روستایی بودن، گفت که این فرد توانایی پرداخت هزینه صدور دفترچه درمانی را ندارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران درباره فرآیند تأیید وزارت کار مبنی بر عدم توانایی مالی بیمه شده، گفت: اگر مورد فرد اورژانسی باشد، سریعاً معرفی نامه برای بیمه شده صادر می‌شود و او می‌تواند با مراجعه به بیمارستان، از خدمات درمانی استفاده کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر که در ایام کرونا هستیم، این فرآیند فقط ۲۴ ساعت زمان می‌برد و ارسال کد ملی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید از سوی این وزارتخانه به سرعت انجام می‌شود.

حسینی تصریح کرد: اگر تأیید شود که ساکنان یک روستا نیازمند هستند و توانایی پرداخت هزینه صدور دفترچه درمانی را ندارند، این فرآیند برای آن‌ها رایگان انجام می‌شود.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »