پلوسی: روسیه می‌کوشد به نفع ترامپ در انتخابات آمریکا دخالت کند

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بی بی سی، نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شد روسیه می‌کوشید به نفع دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا مداخله کند.

بر این اساس، پلوسی گفت: حقیقت این که تهدید چین و روسیه برای مداخله در انتخابات آمریکا یکسان نیست. تهدید روسیه به مراتب بیشتر از تهدید چین است. مسکو به صورت دائمی می‌کوشد همانند انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در روند انتخابات آمریکا دخالت کند. آن‌ها به دنبال پیروزی ترامپ در انتخابات هستند.

وی خاطر نشان کرد: ما از سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا می‌خواهیم اطلاعات بیشتری درباره ماهیت این تهدید‌ها ارائه کنند. این نهاد‌های اطلاعاتی تاکید دارند چین و برخی کشور‌ها به دنبال پیروزی جو بایدن در انتخابات هستند. ما نمی‌دانیم دلیل این حرف چیست، ولی چین به صورت فعال درگیر روند انتخابات ما نیست.

پیش‌تر سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا اعلام کرد برخی کشور‌های خارجی مانند روسیه، چین و ایران به دنبال دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند. به تازگی چند سناتور آمریکایی با ارائه طرحی خواستار جلوگیری از روند دخالت کشور‌های خارجی در انتخابات این کشور شدند.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »