هنر و رسانه

هوشمندسازی مدارس روستایی گامی مهم در راستای عدالت ارتباطی و آموزشی

.

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، آموزش به دانش‌آموزان و دانشجویان به صورت مجازی و بر بستر اینترنت ادامه یافت. این امر باعث شد برخی از دانش‌آموزان که در مناطق کم‌برخوردار سکونت دارند با مشکلات عدیده‌ای مواجه شوند؛ برای مثال دانش‌آموزان بعضی روستا‌ها که به اینترنت پرسرعت دسترسی نداشتند برای استفاده از محتوای آموزشی خود با موانعی رو به رو شدند.

رو به رو شدن کشور با چنین شرایطی مسئولان را به اندیشیدن تدابیری برای ایجاد عدالت آموزشی سوق داد؛ توجه به وضعیت اینترنت روستایی و بهبود اوضاع اینترنت در مناطق کمتر برخوردار از جمله اقداماتی بود که در این راستا در کشور انجام شد.

به تازگی ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که اطلاعاتی از هوشمندسازی مدارس روستایی در کشور برای ایجاد عدالت ارتباطی را ارائه داده است. بر اساس اطلاعات مطرح شده در این ویدئو تا کنون بیش از ۴۰ هزار مدرسه به شبکه هوشمندسازی مدارس متصل شده و انتظار می‌رود تا پایان شهریور ماه امسال این تعداد به بیش از ۸۴ هزار مدرسه برسد.

در ادامه ویدئوی مذکور را مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

دکمه بازگشت به بالا