اجتماعی

طرح تفصیلی کن باید تا پایان شورای پنجم محقق شود

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سید آرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران صبح امروز در دویست و سی‌امین جلسه علنی شورای شهر تهران، پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه ۵ گفت: تمرکز گزارش‌های ارائه شده از سوی شورایاری‌های منطقه ۵، بر موضوع مسائل ترافیکی و حمل و نقل متمرکز است که نشان از روند افزایش جمعیت در این منطقه دارد.

وی با بیان اینکه حفظ ظرفیت‌های محیط زیستی منطقه بسیار حیاتی است تا به سرنوشت دیگر مناطق شهری که مشکلات محیط زیستی دارند، گرفتار نشویم، افزود: یکی از ظرفیت‌های مهم منطقه ۵، دره کن و باغات این منطقه هستند که بر اساس تحقیقات دانشگاه تهران، گردش مستمر هوا را ایجاد کرده و نقش موثری در تلطیف هوا دارند و فیلتر موثری در کاهش آلودگی هوا هستند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: باید تلاش شود طرح تفصیلی منطقه کن تا پایان دوره پنجم مدیریت شهری به سرانجام برسد، چراکه ساماندهی آن نقش کلیدی در حفظ سلامتی مردم منطقه دارد.

حسینی میلانی با اشاره به شهرک‌های مستقر در منطقه ۵ تصریح کرد: حقوق مشاع بسیاری از شهرک‌ها، مورد اجحاف قرار گرفته است. فضای برخی از این شهرک‌ها اشغال شده، در شهرک اکباتان فضایی برای ایجاد فضای سبز در محوطه بین دو فاز اختصاص داده شده، اما همچنان بلاتکلیف باقی مانده و مجتمع تجاری مگامال هم به تعهداتش عمل نکرده است.

وی حفظ فضای سبز شهرک‌ها را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: فضای سبز بسیاری از شهرک‌ها مشکل تأمین آب برای آبیاری دارند که شهرداری باید به آن‌ها کمک کند. هر چقدر فضای سبز این شهرک‌ها از بین برود، به ضرر کل شهر تهران است، البته شهرداری انتقال پساب تصفیه شده را پیگیری می‌کند که باید تخصیص‌های لازم در نظر گرفته شود.

عضو شورای شهر تهران یادآور شد: حفظ فضای سبز شهرک‌ها برای شهر کلیدی است و ان‌شاءالله معاونت خدمات شهری در این رابطه همکاری‌های لازم را خواهد داشت.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

مطالب مرتبط

نرخ معاینه فنی خودروها حداقل ۴۰ درصد گران می‌شود/آمار مردودی‌ خودروها در تست ایمنی و آلایندگی

حذف آلاینده هوا تحت تابش نور مرئی بدون تولید محصول جانبی

کود ورمی کمپوست چیست و چه فوایدی دارد؟

برق مجدد قطع می شود؟/ توصیه به مصرف درست گاز در بخش خانگی

شیرینی آب به نفعِ ما و تلخی آن به کام خلیج فارس

تعطیلی دو واحد آلاینده غیرمجاز در غرب استان تهران

پیشنهادات محیط زیستی برای پرسش‌های مناظره‌های انتخاباتی

از سراسر وب

کود ورمی کمپوست چیست و چه فوایدی دارد؟

پساب، مسئول 85 درصد آلایندگی صنایع/شهرهای بزرگ با مشکل ناکس مواجهند

آلودگی هوا: آلودگی های هوا چگونه بر سلامت انسان تاثیر می گذارد؟

لزوم اجرای طرح جریمه خودرو‌های فاقد معاینه فنی در اهواز

مرگ سالانه ۱۱هزار نفر بخاطر آلودگی‌هوا/ ۷۰درصد ایران درگیر ورشکستگی آبی

دکمه بازگشت به بالا