فرهنگ

تدابیر ویژه سازندگان سریال «سلمان فارسی» در روز‌های کرونایی

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، با استقرار بهداشت‌یار ثابت و مقیم در تهران و شاهرود، برای عمده عوامل سریال «سلمان فارسی» پرونده پزشکی تشکیل شده و این افراد به صورت مستمر توسط پزشک متخصص، معاینه می‌شوند.

حسین طاهری تهیه‌کننده این سریال با بیان این مطلب گفت: عمده افرادی که به‌صورت مستمر با سریال «سلمان فارسی» همکاری می‌کنند، به صورت مستمر معاینه و به مدت یک سال، تحت پوشش بیمه کرونا قرار گرفته‌اند.

تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» با توجه به تأکید سازمان صداوسیما و ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی مرکز بهداشت و درمان سازمان صداوسیما گفت: نظارت‌های بهداشتی توسط این مرکز انجام می‌شود.

وی بر اهمیت سلامت تک‌تک افراد حاضر در این پروژه فاخر ویژه تاکید کرد و گفت: تلاش بر این است تا هر روز افراد حاضر در پروژه بر اساس پروتکل‌های بهداشتی، کنترل و تب سنجی شوند. این اقدامات در دفتر مرکزی تهران، شهرک سینمایی غزالی، کارگاه‌ها و محل فیلمبرداری و همین‌طور محل ساخت لوکیشن‌های شاهرود به‌طور مستمر انجام می‌شود.

طاهری با اشاره به توزیع روزانه حدود ١٥٠٠ ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی کننده در میان عوامل سریال گفت: به‌ منظور حفظ سلامت افراد، در تمام مدت‌زمان فیلمبرداری آمبولانسی مجهز به همراه پرسنلی کار آزموده در محل لوکیشن شاهرود حضور دارد.

تصویربرداری سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری که به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف‌شده بود، از دهم مرداد مصادف با عید سعید قربان در منطقه مجن شهرستان شاهرود از سر گرفته شد.

سریال «سلمان فارسی» از تولیدات مرکز سیما فیلم است که با نمایش ایران دوره ساسانی، بیزانس و حجاز به زندگی، زمانه و مهاجرت «سلمان فارسی» یار ایرانی پیامبر اسلام می‌پردازد.

فیلمبرداری این سریال از زمستان سال گذشته در کویر شهداد کرمان و جزیره قشم آغاز شده بود. با فراگیر شدن ویروس کرونا، لوکیشن‌های داخلی مانند شاهرود و شهرک سینمایی نور، جایگزین لوکیشن‌های خارجی در ترکیه و سرانجام فیلمبرداری آن از دهم مرداد، از سر گرفته شد. بنا به‌پیش بینی‌های صورت گرفته فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» حدوداً ۵ سال طول می‌کشد و بازیگران ایرانی و خارجی از کشور‌های یونان، مراکش، تونس و … در آن بازی خواهند کرد.

انتهای پیام/

 

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

دکمه بازگشت به بالا