مشروح+

وضعیت آبرسانی به روستاهای البرز در کدام نقطه است؟/ فاضلاب نوین به اسلام آباد رسید

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، شهرام حافظ، مدیر آبفای شهرستان کرج با اشاره به وضعیت آبرسانی به روستا‌های استان البرز گفت: از ۵۶ روستای شهرستان کرج ۲۲ روستا زیر پوشش آب و فاضلاب قرار دارند.

او با بیان اینکه بعد از تحویل‌گیری روستا‌ها برنامه مطالعاتی بر روی این روستا‌ها انجام شد، افزود: کار‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت در این روستا‌ها انجام شده که یکی از این کار‌های کوتاه‌مدت رفع مشکل قطعی آب به مدت ۱۶ ساعت در روز بود و در حال حاضر این قطعی به حداقل رسیده است.

حافظ گفت: تا چندی پیش فاضلاب در جوی‌های اسلام آباد جاری بود اما الان باوجود اینکه شهر کرج پنجاه درصد رشد فاضلاب داشته این آمار در اسلام آباد به ۵۲درصد رسیده است و تا پایان سال فاضلاب کل این منطقه تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

او افزود: فاضلاب کل اسلام آباد تحت پوشش قرار می‌گیرد جز املاکی که شهرداری ساخت و سازش را غیرمجاز دانسته است زیرا از نظر قانونی قادر به خدمات رسانی در آن مناطق نیستم.

حافظ گفت: شهریور سال گذشته احداث شبکه‌ ۱۸ کیلومتری آبرسانی دهقان ویلا آغاز و تا کنون ۶ کیلومتر آن انجام شده است و اگر بتوانیم مجوز‌ها را به موقع بگیریم تا پایان سال کل دهقان ویلا زیر پوشش می رود.

او افزود: هزینه خرید انشعاب فاضلاب برای هر واحد ماهانه ۸۰ هزار تومان است.

مدیر آبفای شهرستان کرج گفت: آبرسانی شهرک بهاران گلشهر در اختیار شرکت‌های آبرسان خصوصی است که با رایزنی‌های انجام شده به زودی آن را تحویل می‌گیریم.

انتهای پیام/د.خ

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

دکمه بازگشت به بالا