کوشنر مدعی شد ترامپ به دنبال صلح با ایران است

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از «صدای آمریکا»، جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، در یک مصاحبه مدعی شد که آمریکا به دنبال تعامل با ایران است.

او گفت: «به رئیس‌جمهور روحانی می‌گویم وقت آن رسیده است که منطقه به جلو حرکت کند. بیایید در مناقشات گذشته گرفتار نشویم. زمان آن است که مردم گرد هم بیایند و صلح کنیم.» او در ادامه ادعا کرد: «اگر می‌خواهیم جهانی داشته باشیم که در آن همه از فرصت‌های بهتری برای زندگی برخوردار هستند صلح بسیار مهم و چیز خوبی است. رئیس‌جمهور ترامپ تمایل به گفت‌وگو دارد. او می‌خواهد (با مقامات ایران) دیدار کند».

داماد ترامپ این سخنان را در حالی مطرح کرده است که دولت ترامپ از زمان بر سر کار آمدن سیاست فشار حداکثری را در پیش گرفته و اعلام کرده است با ابزار تحریم قصد دارد ایران را به زانو درآورد. حال که به انتخابات آمریکا نزدیک شده است ترامپ و اطرافیان او بارها با هدف تبلیغات تکرار کرده‌اند در صورت پیروزی مجدد در انتخابات با ایران صلح خواهند کرد.

تناقص در رفتار مقامات واشنگتن فقط در این حد نیست و علی‌رغم شنیدن چنین سخنانی از سوی آنها دولت ترامپ این روزها به شدت در تلاش است مکانیسم ماشه را در برجام فعال کند تا تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران تمدید شود و حال آنکه در سال ۲۰۱۸ آمریکا به طور یک جانبه از این توافق خارج شد و دیگر عضو آن نیست.

پیشنهاد این کشور برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل که روز جمعه مطرح شد نیز با شکست مفتضحانه روبرو شد و به غیر از خود آمریکا و یک کشور کوچک دیگر با نام جمهوری دومینیکن هیچ کشور دیگری به آن رای مثبت نداد. ترامپ در واکنش به این شکست گفت دولت او از پیش اطلاع داشت که این پیشنهاد رای نمی‌آورد و حال تمام تلاش خود را خواهد کرد تا تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را بازگرداند.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »