افزایش سرمایه بانک رفاه به ۲۰ هزار میلیارد تومان

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم گرامیداشت شصتمین سالروز تأسیس بانک رفاه، افزایش سرمایه بانک رفاه را ضروری دانست و گفت: امیدواریم خدمت‌رسانی به جامعه هدف بانک بیش از پیش گسترش یابد.

شریعتمداری افزود: خدمت رسانی با کیفیت به عموم مشتریان بانک ضروری است، اما کارگران شریف و بازنشستگان تأمین اجتماعی که جزء مخاطبان این بانک هستند، باید از کرامت والاتری نزد بانک برخوردار باشند و خدمات ویژه تری به آن‌ها ارائه شود.

وی با اشاره به خدمات ارزشمند بانک برای بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: تأسیس باشگاه مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی یکی از مهم‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود و قابل تقدیر است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه از ۲ به ۵ میلیون تومان و حذف ضامن، از دیگر امور با ارزشی است که در بانک رفاه کارگران انجام شده است.

شریعتمداری با قدردانی از مدیریت بانک رفاه و تلاش بی وقفه کارکنان در خدمت رسانی، اظهارکرد: ارائه طیف بسیار متنوعی از خدمات و محصولات همراه با نوآوری و خلاقیت، بالا بردن سطح کفایت سرمایه و ایجاد یک بانک پاسخگو از ویژگی‌های کنونی بانک است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر تدوین میثاق نامه میان مدیران، کارکنان و بانک تأکید و خاطرنشان کرد: تدوین این میثاق‌نامه و آگاهی به اصول، موازین و استاندارد‌های عملکردی می‌تواند تأثیر ویژه‌ای بر ارتقا و اعتلای بیش از پیش بانک داشته باشد. لازم است برای نظارت بر حسن اجرای میثاق‌نامه، کمیته‌های مختلفی در بانک شکل بگیرد.

وی جلب اعتماد عمومی و افزایش سرمایه اجتماعی را مهم دانست و خاطرنشان کرد: وظیفه امروز همه ما بالا بردن سرمایه اجتماع‌ی و اعتماد عمومی است. نظام بانکی و بانک رفاه با شفافیت عملکردی می‌تواند نقش تأثیرگذاری در این حوزه داشته باشد، ایجاد سلامت و صلاح به جای فساد در مجموعه نظام بانکی این امر مهم را به منصه ظهور می‌رساند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه شرایط مطلوبی فراهم شده تا دولت برخی از بدهی‌های خود را به سازمان تأمین اجتماعی بپردازد، گفت: با اعتمادی که میان دولت و سازمان تأمین اجتماعی به وجود آمده است، بسیاری از مطالبات سازمان در حال وصول است و اولین ثمره آن وصول ۳۲ هزار میلیارد تومان منابع بوده است و ان‌شاءالله به زودی مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان دیگر وصول و محقق می‌شود.

وی اضافه کرد: با وصول این میزان از مطالبات، وضعیت سازمان تأمین اجتماعی در شرایط نسبتا مطلوبی قرار می‌گیرد، در نتیجه بانک رفاه کارگران هم بیش از پیش تقویت خواهد شد و در تمامی زمینه‌های کاری و فعالیت خود موفق‌تر عمل خواهد کرد.

شریعتمداری گفت: با همت و تلاش مدیران و کارکنان ساعی و خدوم بانک رفاه کارگران، این بانک در سن ۶۰ سالگی بانکی پویا، جوان و خلاق است.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »