اقتصادی

تامین ۱۰۰ درصدی ورق فولاد مخازن CNG در داخل کشور

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، حمید قاسمی ده چشمه قائم مقام پخش فرآورد‌های نفتی کشور در برنامه زنده برنامه روی خط خبر شبکه خبر با اشاره به روند گازسوز کردن خودرو‌های عمومی و شخصی گفت: فرایند گازسوز کردن خودرو‌ها به صورت رایگان فقط برای خودرو‌های عمومی انجام می‌شود که خود شرکت پخش با بانک‌های عامل در این زمینه عملیات وام دهی و وام گیری را انجام می‌دهند.

قاسمی ده چشمه گفت:متقاضیان باید در سامانه IRING.IR ثبت نام و بعد از ۲ هفته از طریق پیامک محل گاز سوز کردن خودرو به آنها اعلام می‌شود.

او  با اشاره به فهرست کارخانه‌های مورد تأیید برای تبدیل خودرو بنزینی به گازسوز تصریح کرد:  در حال حاضر هفت شرکت در زمینه ساخت مخازن CNG در حال فعالیت هستند و مقرر شده است ۲۵۰ مرکز با هماهنگی، تجهیزات لازم را از این هفت شرکت تأمین کنند.

قاسمی ده چشمه بیان کرد: یکی از معضلات قیمت مخزن CNG ، ورق فولاد است که خوشبختانه ۱۰۰ درصد نیاز بازار کشور از نظر تامین ورق مخازن در داخل کشور تامین می‌شود. 

معاون مدیرعامل شرکت پخش فرآورد‌های نفتی افزود: گازسوز کردن رایگان خودرو‌ها به ظرفیت کارگاه‌ها بستگی دارد، اما می‌توان گفت که در هر شرکت، کارخانه حدود ۱۵ هزار خودرو در ماه تبدیل می شود؛ به عبارت دیگر در هر کدام از هفت کارخانه، امکان تبدیل ۱۵ هزار مخزن را دارند و قصد داریم این ظرفیت را تا پایان سال به ۳۰ هزار مخزن افزایش دهیم.

ده چشمه ادامه داد: این فرصت بسیار خوبی برای مردم است، چراکه ۱۰۰ درصد خودرو‌های عمومی، بار و مسافری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

او در خصوص اشتغال کار در زمینه فرآیند گازسوز کردن خودرو‌ها گفت:خوشبختانه با اجرای این طرح ۲۶ هزار نفر بعد از نوروز امسال مشغول به کار شده اند.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

دکمه بازگشت به بالا