پخش نذورات و غذای گرم در ایام محرم ممنوع است

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اظهار کرد: با توجه به تعطیلات پیش رو به شهروندان تهرانی توصیه می‌کنم جهت جلوگیری از شیوع کرونا از رفتن به سفر‌های غیرضروری خودداری کنند.

وی افزود: چنانچه نیاز شد سفری را در این بازه تعطیلات سه روزه انجام دهند، حتماً تمهیدات امنیتی و ایمنی را برای منزل شان در نظر بگیرند.

موقوفه‌ای تصریح کرد: از جمله تمهیدات ایمنی و امنیتی می‌توان به استفاده از درب آکاردئونی با قفل مناسب اشاره کرد.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت بیان کرد: همچنین شهروندان از بسته بودن پنجره‌ها و محکم بودن نرده پنجره‌ها به ویژه در طبقه اول و همکف مطمئن شوند.

وی ادامه داد: وجوهات نقد و طلاجات را به هیچ عنوان در هیچ زمانی در منازل نگهداری نکنید و اگر هم این اقلام در خانه شما وجود دارد، در این سه روز حتماً به صندوق امانات بانک‌ها بسپارید.

موقوفه‌ای توصیه کرد: حتی المقدور یک لامپ روشنایی در اتاقی که پنجره اش از بیرون ساختمان دید دارد، روشن بگذارند و اگر دوست یا همسایه مطمئنی در محل زندگی شأن دارند از آن‌ها بخواهند در فواصل مختلف زمانی به خانه‌های آن‌ها سر بزنند.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به پخش نذورات در ماه محرم اظهار داشت: شهروندان باید دقت داشته باشند براساس ابلاغ ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، پخش نذورات به صورت غذای گرم ممنوع است.

وی افزود: بر همین اساس به شهروندان توصیه می‌شود در راستای همکاری با ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین حفظ سلامت خودشان از دریافت نذورات خودداری کنند. بالاخص ممکن است برخی سارقان در پوشش ارائه نذورات خورکی و با اغفال شهروندان، مرتکب سرقت شوند و اموال آنان را به سرقت ببرند.

موقوفه‌ای تصریح کرد: با توجه به اینکه تمهیداتی برای جمع آوری نذورات برای کمک به ایتام و نیازمندان مانند راه اندازی پویش‌ها در نظر گرفته شده است، به شهروندان توصیه می‌شود که در این پویش‌ها شرکت کنند و نذر خودشان را امسال به این صورت ادا کنند.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت خاطرنشان کرد: مهم این است که در این ماه در کنار عزاداری‌هایمان، حواسمان به هم نوعانمان باشد و حتی می‌توانیم نذورات خود را در قالب اقلامی مانند خشکبار و مواد اولیه تهیه غذا به دست نیازمندان برسانیم.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »