مشروح+

کلنگ زنی شهرک مشاغل آلاینده و ضایعات کرمانشاه

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جواناز کرمانشاه؛ حسن مرادی مدیرکل امور هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به وجود انواع مشاغل مزاحم در شهر گفت : شهرداری‌ها بر اساس تکالیف قانونی خود موظفند با همکاری سایر دستگاه‌ها در زمینه جابجایی این مشاغل و خروج آن‌ها از شهر اقدام کنند.

او گفت : یکی از مشاغل نوظهور در شهر بحث ضایعات فروشان است، بطوری که هم اکنون طبق بررسی صورت گرفته تنها در شهرک جعفرآباد ۷۰۰ واحد ضایعات فروشی فعالیت دارد و قطعا خروج این مراکز از شهر می‌تواند به بهبود کیفیت فضا و خدمات رسانی شهری کمک شایانی کند.

مرادی افزود: در همین راستا با همکاری استانداری قرار بر این شد تا با سرمایه گذاری بخش خصوصی شهرکی برای استقرار ضایعات فروشان در نظر گرفته شود.

او افزود: با بررسی‌های صورت گرفته در نهایت به زمینی در انتهای شهرک ملاحسینی رسیدیم که حدود پنج کیلومتر از شهر فاصله دارد، وسعت زمین مذکور ۳۰ هکتار بوده و تا ۲۰۰ هکتار قابل افزایش است.

این مسئول ادامه داد: در فاز اول تمرکز بر راه اندازی همین ۳۰ هکتار است و در حال حاضر عملیات تفکیک آن انجام شده و در مرحله تغییر کاربری قرار دارد.

مدیرکل امور هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: به محض صدور مجوز تغییر کاربری، طرح در کارگروه امور زیربنایی استان مطرح و با تایید این کارگروه، کلنگ زنی پروژه صورت می‌گیرد که با توجه به پیشرفت پیگیری‌ها و مقدمات کار و کسب استعلامات لازم، نهایتا این پروژه تا پایان شهریورماه امسال کلنگ زنی می‌شود.

مرادی ادامه داد: با توجه به صحبت‌های صورت گرفته با سرمایه گذار، پیش بینی می‌شود این پروژه ظرف یک و نیم تا دو سال آینده به بهره برداری برسد.

او گفت: در این پروژه در کنار استقرار واحد‌های فروش ضایعات، بخش‌هایی مانند پارکینگ، بارانداز، بانک و … هم دیده شده است، مشاور طرح پلاک‌هایی از ۱۰۰ تا هزار متر هم در نظر گرفته تا در آینده کار استقرار واحد‌های مولد ضایعات هم در این شهرک صورت گیرد، به نحوی که بتوان از ضایعات محصولات دیگری تولید کرد .

انتهای پیام/د

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

مطالب مرتبط

طرحی که به جنگل‌ها فرصت تنفس می‌دهد/ کاشان، پیشتاز طرح زراعت چوب در اصفهان

تشریح راهبردهای کلان سند توسعه گردشگری

دولت نباید از بورس به عنوان قلک استفاده کند / خصوصی سازی برای اقتصاد ما ضروری است

واگذاری ۵ طرح مهم بزرگراهی به بخش خصوصی

پیشرفت 58 درصدی طرح احداث کارخانه فرآوری سرب و روی مهدی آباد

افتتاح ۳ طرح تولیدی، صنعتی در شهرک صنعتی شیراز

پشتیبانی های بانک ملی ایران زمینه ساز توسعه شرکت است

ایجاد ۷۱.۵ مگاوات نیروگاه در بهشت انرژی خورشیدی ایران

از سراسر وب

وزیر صمت در کاشمر: بازار کشورهای همسایه باید در تسخیر کالای ایرانی باشد

زمان بازپرداخت طرح ملی مسکن در سال 1400

آغازعملیات اجرایی پنج پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه آزاد ماکو

نمایی کلی از دشت نور

گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره «خسارت میلیاردی وزیر نفت به بیت المال»

برادران نجفی مالک هلدینگ پتروشیمی باختر

دکمه بازگشت به بالا