بررسی منظم عملکرد استان‌ها در اجرای طرح کاداستر

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سومین همایش سراسری مدیران ستادی و استانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال جاری امروز (۱۶ شهریور ماه) به ریاست خداییان و با موضوع «بررسی عملکرد استان‌ها در خصوص کاداستر و ارائه پیشنهادات» برگزار شد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این نشست که به صورت ویدئو کنفرانسی و از ۹ صبح آغاز و تا شش عصر ادامه داشت، با تسلیت و تعزیت ایام عزاداری امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان، به بیان فراز‌هایی از مهمترین دعا‌های موجود در زیارت عاشورا پرداخت و در توصیه‌ای اخلاقی، فضیلت مداومت در خواندن این زیارت را مورد اشاره قرار داد.

وی ضمن تشکر از مدیران ستادی و استانی، اهمیت اجرای طرح کاداستر را به عنوان خدمتی بزرگ به نظام جمهوری اسلامی ایران یادآور شد.

معاون قوه قضاییه گفت: سالیان طولانی است که این طرح در دستور کار سازمان ثبت اسناد و املاک قرار داشته که بنا به عللی مثل کمبود بودجه و نقشه بردار و عدم همکاری دستگاه‌ها، توفیقی حاصل نشده بود، ولی در دوره تحول بخش قابل توجهی از مشکلات رفع شد.

این مسئول عالی قضایی با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته همه دستگاه‌ها برای اجرای طرح کاداستر پای کار آمده‌اند، تاکید کرد: در استان‌ها هر هفته باید مدیرکل ثبت اسناد با ادارات منابع طبیعی و امور اراضی جلسه مشترک داشته باشند و معاونان سازمان در مرکز هم عملکرد استان‌ها را هر دو هفته یکبار مورد تجزیه قرار داده و پیشرفت کار را بر اساس برنامه، ارزیابی کنند.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با یادآوری توفیقاتی که در اجرای طرح کاداستر حاصل شده است، تدقیق در تثبیت پلاک‌های ثبتی و سند کاداستری را مورد تاکید قرار داد.

وی بیان داشت: طرح کاداستر در مورد همه بخش‌ها از جمله اراضی ملی، زراعی، شهری و روستانی به صورت توامان باید اجرا شود.

دکتر خداییان در بخش دیگری از اظهاراتش بر اجرای درست طرح الکترونیکی کردن کلیه فرآیند‌های اجرا به منظور بهبود و ارتقای خدمت رسانی غیرحضوری به مردم و کاهش مراجعات، تاکید کرد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از نظارت بر واحد‌های اجرا و خدمت رسانی سریع و به موقع به ارباب رجوع در این واحدها، به عنوان ماموریت مهم مدیران استانی یاد کرد.

وی از مدیران استانی خواست که در زمینه وصول معوقات بانکی تلاش مضاعفی به کار گیرند و گفت: باید کمک کرد تا این مبالغ به بیت المال و چرخه اقتصاد کشور بازگردد.

در ادامه این نشست مدیران استانی ادارات ثبت اسناد و املاک به بیان گزارش عملکرد خود پرداخته و از رهنود‌های رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »