عملیات امنیتی نیرو‌های عراقی در ۴ استان

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سومریه نیوز، مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق اعلام کرد که امروز (سه‌شنبه) عملیات امنیتی در ۴ استان این کشور با هدف پیگرد عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش و کشف و ضبط سلاح‌های غیر قانونی آغاز شده است.

این مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرد: مقر سیار فرماندهی نیرو‌های زمینی در استان دیاله صبح امروز با نیرو‌هایی متشکل از لشکر ۳۷ پیاده نظام، تیپ نهم و لشکر تکاوران استان و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش، عملیات امنیتی خود را در مناطق «ام الحنطه و الاصلاح» در خانقین با هدف پیگرد عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش آغاز کردند.

در این بیانیه آمده است: در ساعت ۵ صبح نیز مقر پیشاهنگی فرماندهی عملیات مشترک در کرکوک با نیرو‌هایی متشکل از لشکر ۴۵ پیاده نظام، تیپ ۱۱ و دو گروه از تیپ نهم و در محوری دیگر نیرو‌های لشکر ۱۸ و گردان تسلیحات ویژه پلیس فدرال، عملیات خود را آغاز و به پیگرد عناصر داعشی و بازرسی مناطق جنوب کرکوک پرداختند.

به گفته مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق، همزمان با عملیات کرکوک، فرماندهی عمیات بصره نیز عملیات بازرسی، اعمال امنیت و اجرای قانون را در مناطق شمالی استان بصره آغاز کردند.

بر اساس بیانیه مرکز امنیتی عراق، در استان میسان در جنوب عراق نیز از ساعت ۵ صبح عملیاتی امنیتی از سوی نیرو‌های واکنش سریع در منطقه «العزیز» آغاز شد و نیرو‌های عراقی به دنبال دستگیری تروریست‌های تحت پیگرد و کشف و ضبط سلاح‌های غیر قانونی در این منطقه هستند.

نیرو‌های امنیتی عراق روز شنبه نیز عملیاتی ویژه ضبط سلاح در منطقه «حسینیه المعامل» در استان بغداد انجام دادند که به کشف و ضبط بیش از ۱۵۰ قبضه سلاح و دستگیری ۳ متهم منجر شد.

مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق تاکید کرد که نیرو‌های عراقی به برقراری امنیت و اجرای قانون در تمامی مناطق با هدف حمایت از شهروندان و مبارزه با هر تجاوز و تهدیدی ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »