صلاحیت سنجی خودرو‌ها برای فعالیت در سرویس مدارس

مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه صلاحیت سنجی افراد برای فعالیت در سرویس مدارس انجام می‌شود، گفت: با فعال شدن سامانه سپند که با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور ایجاد شده، باید تمام رانندگان و شرکت‌هایی که در حوزه سرویس مدارس فعالیت می‌کنند ثبت نام خود را در این سامانه انجام دهند.

وی درباره نحوه صلاحیت سنجی افراد برای فعالیت در سرویس مدارس ادامه داد: در سامانه سپند صلاحیت هویتی افراد و خودرو آن‌ها به صورت سیستمی بررسی خواهد شد و در صورت تأیید، افراد می‌توانند در سرویس مدارس فعالیت کنند که برای تمامی شرکت‌ها و ناوگانی که به مجموعه آموزش و پرورش معرفی می‌شوند، اقدامات مربوط به صلاحیت سنجی و معیار‌های لازم آن‌ها انجام می‌شود.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور درباره تعداد دانش آموزانی که با سرویس‌های مدارس جابجا می‌شوند، گفت: ما تابع ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و تعداد دانش آموزان در خودرو‌ها کاهش پیدا کرده و مبنای تعیین تعداد افراد دستورالعمل‌ها و دستورات ابلاغی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هر خودروی سواری موظف به داشتن حداکثر سه مسافر است و کرایه‌ها نیز براساس این سه نفر خواهد بود و همچنین در خودرو‌های جمعی نیز شرایط به همین شکل است.

ضامنی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: از سوی وزارت آموزش و پرورش ابلاغیه‌ای خطاب به مدارس به عنوان کارفرمایانی که باید عقد قرارداد کنند صادر شده است. باید مدارس این موضوع را با توجه به کارکردی که ناوگان آن‌ها دارد، در نظر بگیرند و ابلاغیه را اجرا کنند.

وی خاطر نشان کرد: این موضوع در کارگروه ماده ۱۸ هر شهر مورد تأکید قرار گرفته است که مد نظر باشد و صرفا با رویکرد جدید و با توجه به رویکرد ناوگان والدین بتوانند هزینه سرویس را پرداخت کنند.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »