پیش نویس تحریم‌های جدید سنای آمریکا علیه روسیه

به گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر سناتور جمهوری خواه مارکو روبیو اعلام کرد، یک گروه دو حزبی از سناتور‌های آمریکایی پیش نویس قانونی را برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه در رابطه با ماجرای ادعایی مسمومیت الکسی ناوالنی، مخالف دولت روسیه ارائه کرده است.

پنج سناتور شامل مارکو روبیو، کریس کونز، بن کاردین، میت رامنی، کریس ون هولن این پیش نویس را دیروز پنجشنبه مطرح کرده اند.

در صورتی که این طرح تصویب شود باید گزارش‌هایی از افراد درگیر در این ماجرا، فساد مالی آن‌ها و همچنین نقض قوانین آن‌ها تهیه شود.

این قانون همچنین دولت را ملزم می‌کند که ثروت پوتین را علنی کنند!

برخی کارشناسان اعلام کرده اند این طرح اولیه در مورد تحریم روسیه به دلیل ماجرای ادعایی ناوالنی کار به جای نخواهد برد.

در همین حال، دیوان عالی روسیه حزب «آینده» متعلق به «الکساندر ناوالنی» منتقد دولت این کشور را منحل اعلام کرد.

الکساندر ناوالنی ماه گذشته در یک پرواز داخلی در سیبری بیمار شد و به کما رفت؛ او در همان شرایط با هواپیما به بیمارستانی در برلین منتقل شد.

طبق اظهارات پزشکان آلمانی، آزمایش‌ها حاکی از مسمومیت ناوالنی با یک عامل عصبی است؛ گفته می‌شود این آزمایش‌ها در سه کشور مختلف انجام شده است، از این رو دولت‌های غربی از روسیه خواسته‌اند تا در این باره توضیح دهد.

به تازگی اخبار حاکی از آن است که تحقیقات کشور روسیه درباره پرونده این منتقد دولت آغاز شده است.

البته این کشور بار‌ها تاکید کرده که اظهارات خصمانه متعددی علیه روسیه در پرونده ناوالنی مطرح شده است. هفته گذشته نیز «سرگئی ناریشکین» رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه موسوم به (SVR)، اعلام کرد الکسی ناوالنی هنگام خروج از روسیه به مقصد آلمان، هیچ سمی در بدن خود نداشته است.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »