ترامپ: بایدن در صورت پیروزی در انتخابات، ساخت واکسن کرونا را به تأخیر می‌اندازد

  • صفحه خانگی
  • >
  • بین الملل
  • >
  • ترامپ: بایدن در صورت پیروزی در انتخابات، ساخت واکسن کرونا را به تأخیر می‌اندازد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در همایش انتخاباتی خود در پنسیلوانیا با اشاره به اینکه دموکرات‌ها دوست ندارند پیش از انتخابات ماه نوامبر، واکسن کرونا تولید شود، گفت: دموکرات‌ها فکر می‌کنند پیشرفت در زمینه ساخت ویروس کرونا بسیار سریع پیش می‌رود.

وی مدعی شد آمریکا به زودی به واکسن کرونا دست خواهد یافت و دموکرات‌ها بر این باورند که این رویه با چنین سرعتی امکان پذیر نیست.

ترامپ با مطرح کردن این ادعا که جو بایدن، رقیب دموکراتش در صورت پیروزی در انتخابات، تولید واکسن کرونا را به تاخیر می‌اندازد، گفت: ما ویروس را خُرد خواهیم کرد، مخالفان ما آمریکا را خُرد خواهند کرد.

ترامپ، بایدن را یک سیاستمدار کُند ذهن و متقلب خواند و بار دیگر اظهاراتش را در مورد اینکه او [بایدن] مالیات را افزایش می‌دهد و باعث افسردگی مردم می‌شود، تکرار کرد.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد کشورش افرادی امثال بایدن را تاکنون به خود ندیده است.

ترامپ در ادعایی عجیب نحوه پاسخ دولت خود به شیوع کرونا را ستود و اظهار داشت که میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری از فصل بهار ۸۵ درصد در کشور کاهش یافته است.

ترامپ در حالی چنین ادعایی کرده است که از زمان شیوع کرونا در آمریکا بیش از ۲۰۸ هزار آمریکایی بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

او در بخش دیگری از اظهاراتش ضمن ابراز نگرانی درباره رای‌گیری پستی، گفت که مایل است پس از انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر شاهد «انتقال مسالمت آمیز» باشد. او گفت: من می‌خواهم یک انتقال مسالمت آمیز را ببینم، اما باید قانونی باشد. 

او ادعا کرد که رای گیری از طریق پستی باعث تقلب می‌شود و برگه‌های گمشده‌ای که نام او نوشته شده است در سطل زباله پیدا خواهد شد.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »