بین الملل

درخواست عربستان از ارمنستان و آذربایجان برای آتش بس

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، در حالی که درگیری‌ها میان آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغ بالا گرفته، عربستان سعودی امروز دوشنبه از این دو کشور خواست تا با برقراری آتش بس به حل مسالمت آمیز درگیری هایشان بپردازند.

طبق آنچه خبرگزاری رسمی عربستان اعلام کرده، دولت این کشور با نگرانی و توجه تحولات میان ارمنستان و آذربایجان را دنبال کرده و به دنبال حل درگیری‌های موجود میان طرفین به شیوه‌ای مسالمت آمیز طبق قوانین شورای امنیت است.

روز گذشته نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان در فیس بوک خود اعلام کرده بود شورای امنیت ملی این کشور فورا تشکیل جلسه خواهد داد تا درباره درگیری‌های نظامی اخیر این کشور با جمهوری آذربایجان تصمیم‌گیری کند.

نیکول پاشینیان گفته بود آذربایجان آغازگر درگیری‌نظامی بوده است و نیرو‌های ارمنستان هم مقابله به مثل کرده‌اند.
ارمنستان و جمهوری آذربایجان چهار دهه است که بر سر مالکیت منطقه قره باغ مناقشه دارند که اخیرا این مناقشه به درگیری‌های نظامی بین دو کشور ختم شده است.

بنابر اعلام نخست‌وزیر ارمنستان، شورای امنیت ملی این کشور با تشدید تنش‌ها تصمیم به تشکیل جلسه اضطراری گرفته است. پاشینیان گفته است که بعد از این جلسه دولت با اعلام حالت فوق العاده به بسیج نیرو‌های خود برای مقابله با جمهوری آذربایجان خواهد پرداخت.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

مطالب مرتبط

ایران همواره درصدد ایجاد صلح پایدار بین دو ملت آذری و ارمنی است

عراقچی: آتش بس در مرحله دوم طرح ایران برای حل مناقشه قره باغ قرار دارد

ارمنستان مدعی ساقط کردن یک بالگرد دیگر از جمهوری آذربایجان شد

از سراسر وب

درخواست عربستان از ارمنستان و آذربایجان برای آتش بس

دکمه بازگشت به بالا