سوریه: کشور‌های غربی گروه‌های تروریستی داعش و القاعده را به وجود آوردند

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل روز دوشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: برخی کشور‌های غربی برای سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های تروریست‌ها و استفاده آن‌ها از سلاح شیمیایی و حملات با گاز‌های سمی علیه غیرنظامیان تلاش می‌کنند و به سیاست و اقدامات خصمانه خود علیه سوریه ادامه می‌دهند.

بر این اساس، جعفری از اعضای پیمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی خواست برای جلوگیری از سیاسی شدن مأموریت آن تلاش کنند و افزود: این پیمان به ابزاری برای هدف قرار دادن برخی کشور‌ها از جمله سوریه تبدیل شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: به اتهامات دروغین نمایندگان برخی کشور‌های غربی علیه سوریه در مورد استفاده از سلاح شیمیایی پاسخ نمی‌دهم و فقط به آنان یادآوری می‌کنم این حکومت‌های آنان بودند که از سلاح شیمیایی، بیولوژیکی و هسته‌ای استفاده کردند و زرادخانه‌های پُر از سلاح آن‌ها برای نابودی کل منظومه شمسی کفایت می‌کند. این حکومت‌ها همان‌هایی هستند که تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه را علیه ملت سوریه وضع کرده اند و این تحریم‌ها روند بازسازی خرابی‌های ناشی از تروریسم را به تعویق انداخته است.

نماینده سوریه در سازمان ملل خاطرنشان کرد: این کشور‌های غربی بودند که دو گروه تروریستی القاعده و داعش را خلق کردند و از جریان‌های افراطی وهابی برای تقابل تمدن‌ها و فرهنگ‌ها سوء استفاده کردند و همین مسئله عراق و لیبی را نابود کرد. این همان کشور‌هایی بودند که فرهنگ محاصره، جنگ، تهدید، بردگی و اشغالگری را ترویج دادند. کسانی که همه این کار‌ها را انجام داده اند، نمی‌توانند الگوی ما و دیگران باشند.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »