اردوغان خطاب به مکرون: تست زوال عقلی بده!

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک عربی، رئیس جمهور ترکیه بار دیگر همتای فرانسوی خود را ترغیب به دادن تست زوال عقلی کرد.

در بحبوحه تنش‌های دیپلماتیک میان آنکارا و پاریس، رجب طیب اردوغان اظهارات چند روز پیش خود را علیه امانوئل مکرون تکرار کرد و به دلیل اسلام ستیزی او گفت مکرون باید تست سلامت عقل بدهد. اردوغان گفت: مکرون نسبت به من وسواس فکری دارد و هر جا نامی از من برد، باید تحت آزمایش سلامت عقلی قرار بگیرد.

رئیس جمهور ترکیه به تازگی اظهارات همتای فرانسوی خود را هدف قرار دادن اسلام و مسلمانان دانست و سیاست‌های او را اسلام ستیزانه قلمداد کرد. اردوغان گفت: او اسلام هراسی را تشویق می‌کند و هدف آن این است که از شکست‌های خود منحرف شود. چه می‌توان درباره رئیس کشوری گفت که با میلیون‌ها شهروند از گروه‌های مختلف اعتقادی به این روش رفتار می‌کند. اول از همه، آزمایش زوال عقل بده.

رسانه‌های فرانسه شامگاه جمعه دو هفته قبل از حمله با سلاح سرد در شهر پاریس خبر دادند. فردی که در جریان این چاقوکشی به قتل رسیده بود یک معلم تاریخ بوده که به پیامبر (ص) توهین کرده و کاریکاتور‌هایی از او در کلاس به نمایش گذاشته بود. مظنون این حادثه که یک جوان ۱۸ ساله چچنی و وابسته به گروه‌های افراطی بود به دست پلیس کشته شد.

به دنبال قتل این معلم در پاریس، مکرون همچنین در اظهاراتی بی اساس اسلام را یک دین «در بحران» در سراسر جهان توصیف و خاطرنشان کرد که دولت سیاست‌های سکولار سخت تری را اعمال خواهد کرد. رئیس جمهور فرانسه برغم محکومیت گسترده اظهاراتش شب گذشته اظهارات متحجرگونه خود را باز تکرار کرد.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »