ماجرای فروش نوزاد در فضای مجازی چیست؟/ گسترش تجارت سیاه در اینستاگرام + تصاویر

  • صفحه خانگی
  • >
  • اجتماعی
  • >
  • ماجرای فروش نوزاد در فضای مجازی چیست؟/ گسترش تجارت سیاه در اینستاگرام + تصاویر

سرهنگ معظمی گودرزی با بیان اینکه تا به این لحظه تعداد کثیری از این افراد را دستگیر کرده‌ایم؛ اما دغدغه اصلی پلیس، امنیت روانی جامعه است، تصریح کرد: پیگیری‌های پلیس فتا مخصوص امروز و دیروز نیست و همکاران ما همیشه در این حوزه فعالیت دارند. نکته مهم‌تر در خرید و فروش نوزاد توسط سایت‌های مختلف این است که در بسیاری از این معاملات حتی نوزادی به فروش نمی‌رسد و توسط آگهی‌هایی که در فضای مجازی انتشار می‌یابد، کلاهبرداری از خواهان نوزادان صورت می‌گیرد.

این‌ها تنها بخشی از پازل کثیفی است که قطعات آن توسط پلیس کشف شده است و تلاش‌ها برای شناسایی و دستگیری تکه‌های دیگر این جورچین ادامه دارد، نکته‌ای که در این میان مهم است اقدامات خود مردم است، زوج‌هایی که می‌خواهند طعم شیرین فرزنددار شدن را بچشند، اما نه به هر طریق.

اگر افرادی خواهان فرزندداری هستند باید از روش‌های قانونی اقدام کنند تا اینکه به سراغ دلال‌ها بروند و به اجبار هم هزینه کنند و هم اینکه یک پدیده شوم و کثیف را گسترش دهند، حتی این احتمال هم وجود دارد بسیاری از نوزادانی که توسط دلالان در فضای مجازی آگهی می‌شوند، کودکان دزدیده شده باشند و افرادی پس از ربودن آن‌ها اقدام به ایجاد کسب و کار و درآمدزایی برای خود کنند.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »