گفت‌وگوی مجازی مشاور ظریف با نماینده ویژه سوئد در امور یمن

  • دسامبر 24, 2020
  • سیاسی
  • ۱۶ بازدید

به گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی امروز چهارشنبه در گفت و گوی ویدئو کنفرانسی با پیتر سمنی بی نماینده ویژه سوئد در امور یمن درباره آخرین تحولات سیاسی و وضعیت فجیع انسانی در یمن بحث و تبادل نظر کرد.

در این گفت‌وگو دو طرف بر لزوم تداوم همکاری‌های فیمابین به منظور کمک به حل و فصل سیاسی بحران یمن و همچنین بر لزوم عزم جامعه جهانی برای گسترش ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم یمن به ویژه در شرایط شیوع کرونا تاکید کردند.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به پایبندی دولت نجات ملی یمن به تعهدات خود در توافق استکهلم و اجرای یکجانبه آن، از کارشکنی ائتلاف سعودی در انجام تعهدات خود انتقاد و ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های جامعه بین‌الملل این توافق احیا و به طور کامل اجرا شود.

وی همچنین با حمایت از تلاش‌های دبیرکل و نماینده ویژه وی در امور یمن به منظور پیشبرد طرح صلح در یمن، بر ضرورت پایان دادن به حملات نظامی برای جلوگیری از تشدید فاجعه انسانی در یمن تاکید کرد.

نماینده ویژه سوئد در امور یمن نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات زیاد و تلاش‌های دو کشور برای حل و فصل سیاسی بحران یمن، ظرفیت دو کشور را برای ایفای نقش فعالانه در این بحران بسیار بالا ارزیابی کرد و خواهان هماهنگی‌های بیشتر در این زمینه شد.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران و نماینده ویژه سوئد در امور یمن دوم مهر ماه سال جاری در گفت و گویی ویدئویی شیوه‌های محتمل ارسال کمک‌های غذایی و دارویی برای مردم یمن در شرایط کنونی و شیوع کرونا را بررسی کردند.

خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه ایران در امور ویژه سیاسی اخیرا در گفت و گویی عنوان کرد که تهران امیدوار است که کشور‌های منطقه، آمریکا و دشمنان یمن بفهمند جنگ نمی‌تواند راه‌حل یمن باشد و طرح ابتکاری ایران به عنوان راه‌حلی اساسی همچنان روی میز است.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »