اقدامات خوبی برای تولید و واردات واکسن کرونا انجام شده است

  • ژانویه 6, 2021
  • سیاسی
  • ۲۰ بازدید

به گزارش خبرنگار دولت گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیئت در جمع خبرنگاران در رابطه با سفر مقامات کره جنوبی و ارتباط آن با توقیف نفتکش کره‌ای گفت: این سفر در رابطه با بحث کشتی نبوده بلکه در رابطه با روابط اقتصادی ایران و کره است و اتفاقی که در مورد کشتی رخ داده، ممکن است یکی از موضوعات فیمابین باشد. اگر کشتی در منطقه‌ای فعالیت می‌کند، باید مسائل مربوط به محیط زیست را مورد توجه قراردهد.

واعظی در رابطه با FATF بیان کرد: این مساله مربوط به دو لایحه از چهار لایحه‌ای است که دولت برای مبارزه با پولشویی و شفافیت در مسائل مالی و بانکی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد و مجلس نیز هر چهار لایحه را تصویب کرده است، دو لایحه نهایی شده و دو لایحه نیز به دلیل اختلافات با شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته است.

وی گفت: من هفته گذشته هم عرض کردم که به هرحال باید به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام فرصت دهیم تا این دو لایحه با کار کارشناسی و سوالاتی که اعضای مجمع می‌کنند، بدون اینکه این موضوع به یک موضوع سیاسی و تبلیغاتی تبدیل شود، بتواند مسیر خودش طی کند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: تصویب این دو لایحه هم به نفع شفافیت در کشور است، هم جلوی پولشویی را می‌گیرد و هم اینکه روابط بانکی ما را با کشور‌های مختلف بعد از رفع تحریم‌ها روان کرده و محدودیت‌های ما را کم می‌کند. این به نفع مردم، روابط خارجی، روابط تجاری و بانکی ماست.

واعظی گفت:، چون در این زمینه کشور نفع می‌برد، بنابراین ما نباید موضوع را به یک مساله جناحی، سیاسی و تبلیغاتی تبدیل کنیم، این یک مساله ملی است و ان‌شالله مسائلش در مجمع تشخیص پیش می‌رود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در رابطه با اختلاف نظر وزیر صمت و وزیر اقتصاد بر سر قیمت فولاد خاطرنشان کرد: اختلاف نظر بر سر ریال نیست. وزارت اقتصاد می‌گوید مسئول قیمت گذاری بورس است و وزارت صمت می‌گوید کالای تولید شده ما باید با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد. به نظر من وزیر صمت نباید بحثی که می‌توانست در جا‌های دیگر مطرح شود را در جلسه‌ای که خبرنگاران بودند مطرح می‌کرد. این کار خوبی نبود. ما به همکاران می‌گوییم نتایج را در اختیار مردم قرار دهند. مردم نباید شاهد اختلاف‌های ما باشند بلکه باید شاهد هماهنگی‌ها باشند.

واعظی در رابطه با تحریکات اخیر آمریکایی‌ها در منطقه تصریح کرد: دولت آقای ترامپ روز‌های پایانی عمرش را می‌گذراند و آن‌ها از روز اول همه تلاش و قصدشان این بود که با تحریک رژیم صهیونیستی و با واسطه دامادش در داخل ایران فشار ایجاد کنند و این یک ماه آخر مرتب پمپاژ خبر‌هایی می‌شود که مثلاً بوی جنگ بدهد.

وی افزود: لذا من می‌گویم ضمن اینکه نیرو‌های نظامی ما با جدیت آمادگی کامل دارند، اما همانند گذشته هدف آن‌ها جنگ روانی است تا مردم را نگران یک جنگ کنند. این اقدامات در سالگرد شهادت شهید سلیمانی برای فرافکنی است.

واعظی در ادامه با اشاره به ماجرای کرونای انگلیسی، گفت: اعلام کردند که یک مورد کرونای انگلیسی پیدا شده است و آن یک مورد و اطرافیانش تحت کنترل هستند. خیلی باید مراقبت کنیم، زیرا این نوع از کرونا فقط در انگلستان نماند بلکه امروز این ویروس در بیش از ۴۰ کشور منتقل شده است. وقتی به ۴۰ کشور منتقل می‌شود، ردیابی آن کار سختی خواهد شد.

وی گفت: مهمترین کاری که ما باید بکنیم، مراعاتی است که لازم است مرتب انجام دهیم. البته این به معنای آن نیست که ما در ستاد ملی کرونا، قرارگاه عملیاتی و وزارت بهداشت و همه کمیته‌ها کارمان را انجام ندهیم. وظیفه بزرگتر و تاثیرگذارتر را مردم انجام می‌دهند. تا زمانی که ما فاصله اجتماعی را حفظ بکنیم، ماسک بزنیم، شستشوی دست‌ها را انجام دهیم حتی اگر ویروس انگلیسی هم بیاید، نمی‌تواند در داخل ایران فراگیر شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: مردم بدانند که مراقبت‌ها به صورت حداکثری انجام می‌شود. گزارش‌های زیادی به دفتر ما می‌رسد که در خیلی از نقاط کشور مراعات‌ها انجام نمی‌شود، مثلا در قم مراعات نشده است. ما که نمی‌توانیم برویم سراغ مردم و بگوئیم فلان تشییع جنازه نروید.

واعظی تاکید کرد: ما موفق شدیم از سه موج این بیماری با کمک مردم و تمام ارگان‌ها عبور کنیم. دیروز در تعداد فوتی‌ها نیز دو رقمی شدیم و این خبر برای همه خوشحال کننده بود. اگر ما بتوانیم جان حتی یک نفر از هموطنان‌مان را نجات دهیم تا گرفتار نشوند، این یک توفیق بسیار بزرگی است.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »