ترس زنان انگلیسی از تزریق واکسن کرونا

به گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان پایگاه اینترنتی دیلی میل در مقاله‌ای نوشت: پس از ماه‌ها انتظار، بالاخره دولت انگلیس واکسن کووید-۱۹ را توزیع کرد. اما همزمان با توزیع این واکسن، شایعات مختلفی درباره آن پخش شده است، از جمله اینکه واکسن ممکن است باعث ناباروری شود. این موضوع باعث شده است شمار قابل توجهی از زنان انگلیسی اعلام کنند این واکسن را تزریق نخواهند کرد.

در نظرسنجی «فایند آوت ناو» که بیش از ۵۵ هزار و ۶۰۰ نفر در آن شرکت کردند، مشخص شد بیش از یک چهارم زنانی که فاصله سنی آن‌ها بین ۱۸ تا ۳۴ سال است، اعلام کردند واکسن را تزریق نخواهند کرد.

«لوسی چپل» پروفسور بیماری‌های زنان در کینگز کالج لندن، تلاش کرده است به زنان اطمینان دهد تزریق واکسن باعث ناباروری در آن‌ها نمی‌شود. توصیه‌های مطرح شده توسط این پروفسور، در حالی است که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بیش از یک چهارم زنان ۱۸ تا ۳۴ ساله در انگلیس اعلام کرده اند واکسن را تزریق نمی‌کنند. این افراد علت تصمیم خود را نگرانی‌ها در خصوص تاثیر واکسن بر باروری و بارداری خود می‌دانند.

پروفسور چپل در این باره گفت تردید‌ها در خصوص این واکسن جدید کاملا قابل فهم است، اما مطالب منتشر شده در فضای مجازی درباره این واکسن، پایه و اساسی ندارد. وی افزود این موضوع نیازمند تحقیق بیشتر است، زیرا تا کنون تجربیات محدودی در تزریق این واکسن به زنان باردار وجود داشته است.

پروفسور چپل در ادامه گفت برای پاسخ به پرسش‌ها درباره ایمنی و مخاطرات ناشی از این واکسن، باید آزمایش‌های بیشتری بر زنان باردار صورت بگیرد. به علاوه، دیدگاه زنان درباره مخاطرات ناشی از این واکسن، عامل مهمی است که باید همیشه مد نظر قرار داشته باشد. 

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »