وزیر دفاع جدید آمریکا نیامده ایران را هدف اتهام‌زنی‌های خود قرار داد

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، ژنرال لوید آستین، ژنرال بازنشسته و نامزد پیشنهادی بایدن به عنوان وزیر دفاع در کمیته نیرو‌های مسلح سنا، مدعی شد ایران یک عنصر بی ثبات کننده در منطقه است.

او مدعی شد: ایران کماکان یک عنصر بی ثبات کننده در منطقه است و تهدیدی برای شرکای ما در منطقه و نیرو‌هایی که در منطقه مستقر کرده ایم،در بر دارد. اگر ایران در هر زمانی به قدرت هسته‌ای دست یابد، تعامل با این کشور درباره هر مشکلی در منطقه دشوار خواهد بود.

آستین در این جلسه همچنین قول مبارزه با نژادپرستی را داد و گفت: اجازه دهید از همین ابتدا بگویم ابراز تردید برخی از شما را درباره اینکه ژنرال دیگری که به تازگی بازنشسته شده است در راس وزارت دفاع قرار گیرد، درک می‌کنم. ایمنی و امنیت دموکراسی ما مستلزم کنترل کامل غیرنظامی نیرو‌های مسلحمان است؛ فرمانبرداری قدرت نظامی از غیرنظامیان. من تمام عمرم به این اصل پایبند بودم. من در جنگ و صلح، سیاست‌های غیرنظامیانی را که به عنوان مافوق من انتخاب و منصوب شدم اجرا کردم؛ سرانی همچون وزیر پانتا. همچنین می‌دانم که عضو کابینه رئیس جمهور و یک فرد منتصب سیاسی مستلزم دیدگاه‌ها و وظایف منحصر به فردی در مقایسه با سمت در یونیفرم نظامی است.

نامزد سمت وزارت دفاع افزود: من هم درست مثل شما چالش‌های زیادی را که پیش روی کشورمان است جدی خواهم گرفت؛ چالش‌هایی که به نظر من فوری‌ترین آن‌ها بیماری همه گیر است و اگر تایید شوم (رای اعتماد بگیرم) مشارکت وزارت (دفاع) را در تلاش‌ها برای مقاله با کرونا فوراً بررسی خواهم کرد و مطمئن خواهم شد که هر چه در توان داریم برای کمک به توزیع واکسن در سراسر کشور و واکسیناسیون نظامیانمان و حفظ آمادگی انجام دهیم. ما همچنین به مردممان، فضای کاری عاری از تبعیض نژادی، نفرت و آزار و اذیت را بدهکاریم. اگر تایید شوم، حمله جنسی و سخت مبارزه خواهم کرد، ارتش را از وجود نژادپرستان و افراط گرایان پاک خواهم کرد، و فضایی ایجاد خواهم کرد که همه فرصت خدمت به این کشور را با حفظ شان و منزلت داشته باشند.

او در جلسه استماع سنا برای بررسی صلاحیتش گفت: اگر دست داشتن روسیه در حملات سایبری علیه آمریکا اثبات شود، این کشور باید مجازات شود.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »