تلاش سعد حریری برای همسو کردن رئیس جمهور با مواضع خود

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  پایگاه خبری النشره یک منبع نزدیک به نخست وزیران پیشین لبنان درباره آخرین تحولات مربوط به تشکیل کابینه در این کشور اعلام کرد که اولویت آن‌ها تسریع در روند تشکیل دولتی متشکل از افراد متخصص و غیرسیاسی است.

این منبع افزود: نخست وزیران پیشین لبنان در نشستی که روز گذشته برگزار شد توافق کردند تا «میشل عون» رئیس جمهوری این کشور را برای عقب نشینی از مواضع خود در زمینه تشکیل دولت و ساختار آن تحت فشار قرار دهند.

منبع مذکور گفت: اختلاف‌ها میان «سعد حریری» نخست وزیر مکلف لبنان و میشل عون همچنان پابرجاست؛ در حالی که سعد حریری در نشست روز قبل خطاب به نخست وزیران پیشین لبنان اعلام کرد که بر مواضع خود ثابت قدم بوده و عقب نشینی نمی‌کند.

لبنان از ۱۰ اوت به دنبال استعفای «حسان دیاب» نخست وزیر لبنان در نتیجه پیامد‌های انفجار بیروت، تاکنون بدون دولت با اختیارات کامل اداره می‌شود.

کلاف سردرگم مشکلات سیاسی و اختلافات احزاب لبنانی مدت‌هاست که پیچیده شده و تاکنون با وجود رایزنی‌های داخلی نتیجه‌ای برای تشکیل دولت جدید حاصل نشده است همین امر سبب شده همه نگاه‌ها معطوف به امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه شود تا شاید وی با ابتکار عمل راهکاری برای حل این بحران ارائه دهد.

این در حالی است که تلاش‌های قبلی مکرون پس از انفجار بیروت برای متقاعد کردن نیرو‌های سیاسی لبنان به تشکیل دولتی که قادر به انجام اصلاحات سیاسی و اقتصادی باشد، نتیجه بخش نبوده است.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »