افزایش تدابیر امنیتی در پایتخت عراق

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شفق نیوز، پس از کسب اطلاعاتی مبنی بر احتمال انجام حملات جدید در پایتخت عراق، نیرو‌های امنیتی از صبح امروز (یکشنبه) تدابیر شدیدی را در ایست‌های بازرسی در مسیر‌های منتهی به فرودگاه بغداد اتخاذ کرده‌اند.

یک منبع امنیتی اعلام کرد: نیرو‌های امنیتی تدابیر شدیدی را در ایست‌های بازرسی عادی و ویژه در مسیر‌های منتهی به فرودگاه بین المللی بغداد برای جلوگیری از وقوع هرگونه امر ناگهانی اتخاذ کرده‌اند.

این منبع همچنین از انجام بازرسی خودرو‌ها و افراد داخل در خودرو‌ها در نزدیکی منطقه سبز و فرودگاه بین المللی بغداد خبر داد.

طبق گفته منبع مذکور، با دریافت اطلاعاتی مبنی بر هدف قرار گرفتن پایتخت عراق، تدابیر امنیتی تا اطلاع ثانوی اجرایی می‌شود.

خبرگزاری رسمی عراقی نیز اعلام کرد که تدابیر امنیتی جدیدی شامل بستن تمامی مسیر‌های منتهی به منطقه سبز و نصب ایست و بازرسی‌های جدید برای ممانعت از انجام هرگونه حمله تروریستی انجام شده است.

این رسانه افزود: وزارت کشور طرح نصب دوربین‌های نظارتی بیشتری در سراسر بغداد را در برنامه کاری خود دارد.

«محمد العطا» استاندار بغداد، پیشتر اعلام کرده بود که این استان همچون سایر پایتخت‌های کشور‌های جهان برای حفظ امنیت خود، نیاز به نصب هزاران دوربین در خیابان‌ها و محله‌ها به ویژه بر روی ساختمان‌های مرتفع دارد.

دوم بهمن بر اثر وقوع دو انفجار انتحاری در مرکز بغداد -پایتخت عراق- بیش از ۱۰۰ نفر کشته و زخمی شدند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجار‌های مرگبار را بر عهده گرفت.

این انفجار‌ها محکومیت‌های داخلی و بین‌المللی زیادی به همراه داشت و حزب‌الله عراق اعلام کرد در پس انفجار‌های توطئه‌ای مرتبط با محور شرارت آمریکایی-صهیونیستی-سعودی قرار دارد و هدف این محور حمایت از گروه‌های داعشی و تکفیری است.

در روز‌های گذشته نیز پایتخت عراق شاهد ناآرامی‌هایی بود از جمله پرتاب ۴ موشک به نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد که تنها خسارات مالی به همراه داشت.

انتهای پیام/

 

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »