روسیه: شاید روزی معجزه رخ دهد و آمریکا اهمیت گفتگو را دریابد

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  اسپوتنیک، «دیمیتری مدودف»، معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه، امروز (دوشنبه) گفت که اقدامات دولت جدید آمریکا برای تمدید پیمان «استارت -۳» دلگرم کننده است و شاید یک روز معجزه‌ای اتفاق بیفتد و شرکای آمریکایی اهمیت گفتگوی راهبردی با روسیه را متوجه شوند.

او در مصاحبه‌ای با رسانه‌های روسی گفت: این واقعیت که دولت جدید آمریکا چنین تمایلی را برای مذاکره مجدد درباره همه چیز و تمدید پیمان کنترل تسلیحات هسته‌ای به مدت پنج سال از طریق تبادل یادداشت نشان داده است، علامتی دلگرم کننده وخوب است.

مدودف افزود: از طریق شورای امنیت، همه چیز به تصمیم رئیس جمهور بستگی دارد. اگر رئیس جمهور آمریکا صلاح بداند، می‌تواند چنین دستوراتی را به دستیار خود برای امنیت ملی و دستیارانش به دیگران بدهد، زیرا آن‌ها در آنجا سیستم کمی متفاوت دارند.

او ادامه داد: این مسئله به آن‌ها بستگی دارد. ما هیچ کجا پنهان نمی‌شویم. موضع روسیه همیشه کاملاً باز بوده است. حتی اگر مواضع کاملاً متناقضی داشته باشیم و اساساً در موردی اختلاف نظر داشته باشیم، آماده برقراری ارتباط هستیم و آماده نشست بر سر همان میز مذاکره هستیم. ما نیازی نداریم که هر چیزی را به خود تحمیل کنیم، اما در مورد آن بحث خواهیم کرد.

«ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه پیشتر قانون فدرال را درباره تصویب توافقنامه میان دولت فدرال روسیه و آمریکا، برای محدود کردن سلاح‌های تهاجمی راهبردی، مورخ ۸ آوریل ۲۰۱۰، برای مدت ۵ سال امضا کرد.

مذاکرات در خصوص تمدید این پیمان با دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا که شرایطی را برای تمدید آن تعیین کرده بود، به شکست منجر شد. در حالی که جو بایدن، رئیس جمهور جدید به تمدید پیمان بدون شرایط اضافی تصمیم گرفت.

سه شنبه گذشته، پوتین و بایدن در اولین مکالمه تلفنی، رضایت خود را از مبادله یادداشت‌های دیپلماتیک برای دستیابی به توافق در مسئله تمدید پیمان استارت-۳ اعلام کردند.

انتهای پیام/

 

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »