نیمه دوم اسفند فاز دو مطالعه واکسن کووایران برکت آغاز می‌شود

سید حامد حسینی مدیر گروه نظارت بر مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: تا آخر بهمن ماه تمام ۵۶ نفر مورد مطالعه فاز یک تزریق، واکسن خود را در دو دوز دریافت کردند و فرآیند ورود داوطلب به مطالعه متوقف شد.
او با بیان اینکه ۱۴ اسفند ماه آخرین خون گیری افراد مورد مطالعه انجام می‌شود و گزارش نهایی تقدیم سازمان غذا و دارو می‌شود، ادامه داد: پروتکل فاز دو و سه (به صورت تلفیقی) و گزارش اولیه ایمنی فاز یک تقدیم سازمان غذا و دارو شده است.
حسینی ادامه داد: باید گزارش نهایی فاز یک را ارائه کنیم تا بعد از کار کارشناسی به ما اجازه ورود به فاز بعدی را بدهند.
مدیر گروه نظارت بر مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت با بیان اینکه نیمه دوم اسفند فاز دو را بر روی ۴۰۰ نفر داوطلب در گروه‌های مختلف اجرا خواهیم کرد، گفت: افراد زیادی برای تست واکسن اعلام آمادگی کردند و برای آن داوطلب شدند.
حسینی تصریح کرد: بعد از فرآیند کارشناسی و مجوز وزارت بهداشت اگر ما قبل از سال مطالعه فاز دو و سه رو شروع کنیم تا پایان اردیبهشت سال آینده این امید را داریم که وارد فاز سوم و بزرگ تست واکسن شویم.
او خاطرنشان کرد: در فاز سه جمعیتی بیش از ۲۰ هزار نفر مورد مطالعه قرار می‌گیرند و اگر داده‌های به دست آمده قانع کننده باشد امیدواریم بتوانیم مجوز‌های لازم برای تزریق همگانی این واکسن را دریافت کنیم.

بیشتر بخوانید

سیر تا پیاز اولین مرحله تست انسانی واکسن کوو ایران برکت/ آغاز فاز دوم تست انسانی به زودی

انتهای پیام/
نیمه دوم اسفند فاز دو مطالعه واکسن کووایران برکت آغاز می‌شود
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »