هایکو ماس خواستار تلاش برای نجات برجام شد

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در سخنرانی خود در کنفرانس خلع سلاح که زیر نظر سازمان ملل در ژنو برگزار می‌شود، خواستار نجات توافق هسته‌ای شد که ایران در سال ۲۰۱۵ با کشور‌های اروپایی و آمریکا امضا کرد و ادعا کرد این کار به نفع تهران است.
هایکو ماس مدعی شد: دولت جدید آمریکا برای پیوستن مجدد به این توافق آمادگی دارد و به سود ایران است که خط مشی خود را تغییر دهد، پیش از آنکه، توافق به صورتی آسیب ببیند که امکان اصلاح آن وجود نداشته باشد.
ماس در بخش دیگری از اظهارات خود اعلام کرد آلمان پایبندی و شفافیت و همکاری کامل از ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی را انتظار دارد. وی خواستار کوتاه آمدن ایران شد و ادعا کرد: رئیس جمهور بایدن و وزیر خارجه بلینکن، آمادگی خود را برای بازگشت به توافق اتمی (برنامه جامع اقدام مشترک) ایران اعلام کرده اند؛ بنابراین این به نفع ایران خواهد بود که چنانچه از طرف خودش، به دنبال حفظ کامل این توافق است، اکنون کوتاه بیاید. ما به عنوان امضاء کنندگان «برنامه جامع اقدام مشترک»، چیزی کمتر از رعایت کامل این توافق، شفافیت کامل و همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی از تهران انتظار نداریم.
انتهای پیام/ هایکو ماس خواستار تلاش برای نجات برجام شد
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »