دبیر کل ناتو: نزدیک شدن ایران به سلاح هسته‌ای موجب نگرانی است

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه خبری سی ان ان، دبیر کل ناتو، پیمان آتلانتیک شمالی، نسبت به آنچه به ادعای وی نزدیک شدن ایران به سلاح هسته‌ای خوانده شد، ابراز نگرانی کرد.
ینس استولتنبرگ روز دوشنبه ضمن ابراز نگرانی ناتو نسبت به نزدیک شدن جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای از طریق برنامه موشکی خود، تاکید کرد ناتو از تلاش‌های ادعایی آمریکا در چارچوب یافتن راه حلی برای برنامه هسته‌ای ایران استقبال می‌کند.
دبیر کل ناتو در بخشی از سخنان خود در شبکه سی ان ان مدعا‌هایی را در خصوص اقدامات منطقه‌ای ایران مطرح کرد و گفت: ایران عامل نگرانی است، زیرا مسئول فعالیت‌های بی ثبات کننده در منطقه است. ما نگران برنامه موشکی این کشور هستیم.
استولتنبرگ با یادآوری استقبال ناتو از توافق هسته‌ای ایران بار دیگر حمایت این پیمان را از تلاش‌های نمادین دولت آمریکا در راستای آنچه از سوی آن‌ها احیای برجام گفته و در چارچوب توسعه توافق فعلی یا امضا توافق جدید با محدودیت‌های بیشتر دنبال می‌شود، تاکید کرد.
به ادعای دبیر کل ناتو، آنچه بیش از همه ناتو را نگران می‌کند ترکیب نزدیک شدن ایران به تولید سلاح هسته‌ای و توانایی تحویل آن از طریق برنامه موشکی است. استولتنبرگ مدعاهایش را اینگونه تشریح کرد: این ترکیبی از نزدیک شدن به داشتن بمب هسته ای، کلاهک هسته‌ای و سلاح هسته‌ای علاوه بر موشک‌های دوربرد است. استولتنبرگ در پایان بر اهمیت اعمال محدودیت بر برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرد.
دولت جو بایدن از مدت‌ها پیش از روی کار آمدن داعیه بازگشت به توافق هسته‌ای ایران را علم کرده است. با این حال، با گذشت یک ماه از آغاز به کار خود، از پیش شرط‌هایی از جمله برداشتن نخستین گام از سوی ایران مکرر صحبت به میان می‌آورد.
واشنگتن از شامگاه پنج شنبه از نمایش دیپلماتیک خود در سه پرده لغو درخواست فعال سازی مکانیسم ماشه، تقلیل محدودیت‌های دیپلمات‌های ایران در نیویورک و چراغ سبز برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام به منظور القا حسن نیت غیر واقعی خود، رونمایی کرد. در حالیکه این اقدامات در مقایسه با عیار رفع تحریم‌های ایران فاقد ارزش حقوقی برای جمهوری اسلامی ارزیابی می‌شوند.
انتهای پیام/ دبیر کل ناتو: نزدیک شدن ایران به سلاح هسته‌ای موجب نگرانی است
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »