بین الملل

نامزد خاشقجی: بن سلمان باید فورا مجازات شود

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نامزد جمال خاشقجی خواستار مجازات فوری ولیعهد عربستان به دلیل دست داشتن در جنایت هولناک قتل روزنامه نگار سعودی شد.
خدیجه چنگیز پس از انتشار گزارش اطلاعاتی آمریکا در خصوص قتل خاشقجی در پیامی توئیتری نوشت: ضروری است که ولیعهد، که دستور قتل وحشیانه یک فرد بی گناه را صادر کرده است، بدون تأخیر مجازات شود.
در گزارشی که به تازگی از سوی دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا (ODNI) منتشر شد، محمد بن سلمان به تأیید ترور خاشقجی متهم شد. با این حال دولت جو بایدن تنها ۷۶ سعودی را به اتهام دست داشتن در قتل خاشقجی در فهرست تحریم و منع صدور روادید قرار داد و ولیعهد سعودی را به عنوان عامر اصلی این جنایت مشمول عفو قرار داد. زیرا به ادعای مقامات آمریکایی را‌های موثرتری از تحریم برای پاسخ گو کردن وی در این باره وجود دارد.
خاشقجی در اکتبر سال ۲۰۱۸ در هنگام مراجعه به کنسولگری عربستان دراستانبول از سوی گروهی از عاملان سعودی به طرز فجیعی به قتل رسید و از آن زمان تاکنون جامعه جهانی نتوانسته دولت عربستان را به اتهام چنین جنایت هولناکی پاسخگو کند. خاشقجی منتقد جدی اقدامات ولیعهد عربستان بود.
انتهای پیام/ نامزد خاشقجی: بن سلمان باید فورا مجازات شود
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

دکمه بازگشت به بالا