اجتماعی

کلاهبرداری ۲ میلیارد ریالی در فضای مجازی

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات اظهار داشت: شخصی به پلیس فتا مراجعه و بیان کرد بیش از ۴۸۰ میلیون ریال به صورت غیرمجاز در چند مرحله از حساب بانکی اش برداشت شده است، در همین خصوص پرونده اولیه تشکیل و بررسی موضوع در اختیار تیمی از ماموران قرار گرفت.
وی عنوان کرد: شاکی اظهارکرد، قصد انجام عملیات بانکی از طریق اینترنت بانک خود را داشتم که با جستجوی واژه اینترنت بانک در موتور جستجوگر گوگل نام اینترنت بانک مورد نظر خود را جستجو کردم و وارد اولین سایتی که مشاهده کردم شدم، هرچه تلاش کردم موفق به انجام عملیات بانکی خود نشدم و پس از دقایقی متوجه کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز در چند مرحله به مبلغ مجموعا ۴۸۰ میلیون ریال از حساب شدم.
رئیس پلیس فتا تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با بهره گیری از روش‌های علمی و سایبری موفق به شناسایی مجرم و دستیابی به اطلاعات هویتی وی شده و متوجه شدند سارق با ایجاد یک سایت شبیه اینترنت بانک اصلی مورد نظر اطلاعات حساب بانکی کابران فضای مجازی را سرقت می‌کند.
این مقام مسئول توضیح داد: با محرز شدن هویت مجرم برای پلیس و جمع آوری مستندات کامل و جامع، پرونده وارد مرحله عملیاتی شد و پس از تشریفات قضائی متهم در محل اختفای خود در یکی از شهر‌های حومه تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شد.
سرهنگ گودرزی خاطرنشان کرد: این شیاد سایبری پس از حضور در پلیس فتا پایتخت و روبه رو شدن با مدارک و مستندات انکارناپذیر پلیس لب به اعتراف گشود و معترف شد، یک سایت جعلی شبیه ساز اینترنت بانک طراحی کردم و با این روش از بیش از ۱۱ نفر از شهروندان با ارزش ریالی بیش از ۲ میلیارد ریال کلاهبرداری کردم که توسط پلیس دستگیر شدم.
رئیس پلیس فتا به کابران فضای مجازی توصیه کرد: برای ورود به اینترنت بانک خود حتی المقدور از سرچ در موتور‌های جستجوگر خودداری کنید و حتما از صحت آدرس وارد شده اطمینان حاصل کنید و به نتایج موتور‌های جستجوگر اکتفا نکنید، شهروندان همچنان می‌توانند هرگونه مورد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به صورت آنلاین با کارشناسان ما درمیان بگذارید.

بیشتر بخوانید

کشف یک میلیارد ریالی کالای قاچاق

انتهای پیام/ کلاهبرداری ۲ میلیارد ریالی در فضای مجازی
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

مطالب مرتبط

توضیحات نهایی سازمان سنجش درباره سخت بودن سوالات کنکور ۱۴۰۰

افزایش ۴۰۰ درصدی جرایم سایبری در سایه کرونا/ وقتی ویروس مرگبار و هکرها همدست می شوند!

ترس پلیس فدرال آمریکا از نشر اطلاعات شخصی‌ نیروهای پلیس در اینترنت

از سراسر وب

دختران آلمانی هم عازم جهاد نکاح شدند + عکس

مهمترین مولفه پیشگیری از جرایم سایبری افزایش آگاهی شهروندان است

لپ تاپ 13.3 اینچی پورش دیزاین مدل BOOK ONE

دکمه بازگشت به بالا