عده‌ای ناآگاه و بعضا معاند شعار حرفه‌ای شدن سربازی می‌دهند

به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سی و چهارمین جلسه کمیسیون دائمی مهارت آموزی کارکنان وظیفه با حضور نمایندگان نیرو‌های مسلح و وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذیربط حوزه مهارت آموزی برگزار شد.

سردار محمد حسین سپهر فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی در حاشیه این نشست گفت: سربازی وظیفه یکی از ارکان توان رزمی نیرو‌های مسلح و بنیه دفاعی و امنیتی کشور است و سرباز یکی از مولفه‌های اقتدار و عمق بخشی مردمی و عقبه نیرو‌های مسلح است.
وی افزود: عده‌ای ناآگاه و بعضا معاند می‌خواهند نیرو‌های مسلح رااز ریشه مردمی خود جدا و تضعیف کنند و شعار حرفه‌ای شدن سربازی را می‌دهند در حالیکه هم اکنون ما مقررات جذب نیروی حرفه‌ای داریم، و بر این اساس هزاران نفر نیروی پیمانی حرفه‌ای در کنار کادر و وظیفه و بسیج مشغول اجرای ماموریت هستند.
سردار سپهر تصریح کرد: هدف قرارگاه در یک کلام رشد و تعالی سرباز است و سربازی مدرسه، دانشگاه و مرکز رشد جوان است، و ما با این هدف فاصله زیادی داریم، همه باید جهت تحقق این هدف کمک کنند.
وی افزود: ما باید سند ملی مهارت آموزی سربازان را با همکاری همه دستگاه‌های ذیربط تدوین کنیم. باید وضع موجود را بررسی و آسیب شناسی و وضع مطلوب را تدوین و راه‌های رسیدن به وضع مطلوب را احصاء کنیم.
وی افزود: در نظر است در سال ۱۴۰۰ رویداد مهارت آموزی و اشتغال سراسری برگزار کنیم، ایده ها، نظرات و پیشنهادات صاحب نظران این حوزه را بگیریم و به برترین آن‌ها جوایز بدهیم و صندوق حمایت از اشتغال سربازان را تشکیل خواهیم داد.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی گفت: این حق سرباز است که حقوق مناسب دریافت کند و کسانی که حقوق سرباز را ندادند کوتاهی کرده اند، این حق سرباز است که بعد از خدمت از ما برای اشتغال کمک بخواهد.
وی افزود: در مراکز آموزش و یگان‌های عمده باید کارگاه مجهز مهارت‌آموزی تشکیل دهیم و همچنین با ساخت مراکز آموزش سیار مهارت آموزی را به مناطق امنیتی و محروم خواهیم برد.

بیشتر بخوانید

پیگیری ویژه حق و حقوق سرباز بابلی

انتهای پیام/ عده‌ای ناآگاه و بعضا معاند شعار حرفه‌ای شدن سربازی می‌دهند
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »