گم کردن مسیر توسط گروه ۵ نفر از کوهنوردان

در حال بارگذاری...

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۱:۱۵ دقیقه صبح امروز یک گروه ۵ نفر از کوهنوردانی که از ارتفاعات اطراف در ارتفاعات توچال تهران به علت بوران و کولاک شدیدی که رخ داده بود و مسیر را گم کرده بودند با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شهرداری تهران تماس گرفتند و تقاضای کمک کردند.
وی ادامه داد:گروه امداد و نجات کوهستان در ایستگاه ۵ تله کابین توچال در روز‌های پایانی هفته مستقر می‌شود. امروز هم این گروه به ارتفاعات توچال اعزام شدند. حدفاصل ایستگاه ۷ وقله متوجه شدند که یک گروه ۵ نفر راه را گم کرده اند و به علت بوران احتمال آسیب این افراد وجود دارد.
ملکی گفت:با اشرافی که این افراد دارند، توانستند این افراد را راهنمایی کنند و در وضعیتی که باد و کوران و کولاک بسیار شدید بود، آتش نشانان خود را به جان پناه رساندند و به گروه کوهنورد ۵ نفر که همگی مرد بودند و بین ۲۵ تا ۳۵ سال بودند، رسیدند و با احتیاط آن‌ها را به ایستگاه ۷ رساندند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی افزود:به علت بوران شدید با مدیریت تله کابین توچال تله کابین در آن حد فاصل غیر فعال بود که افراد به ارتفاعات نروند، ولی مجددا فعال شد تا این افراد به ایستگاه ۵ انتقال داده شدند و خوشبختانه این حادثه بدون مصدومیت پایان یافت.وی گفت:کوهنوردان با تجهیزات کامل به کوه بروند و خودشان را برای شرایط سخت تجهیز کنند و شارژ تلفن خود را برای مواقع اضطراری ذخیره کنند.

var player = videojs(‘player_914266_13575640’,{ techOrder: [ “html5” , “flash”],poster:”,width:400,height:300});

videojs.addLanguage(‘fa’, {“No compatible source was found for this media.”: “مشاهده ی ویدیو نیاز به پشتیبانی مرورگر از codec h264 یا نصب فلش پلیر دارد.”});
player.one(‘play’, (function(){
$.post(‘/fa/ajax/news/video/13575640’,{},function (data) {});
}));

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
انتهای پیام/ گم کردن مسیر توسط گروه ۵ نفر از کوهنوردان

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »