آمادگی استانداری تهران برای شمارش الکترونیکی آرای انتخابات شورا‌ها

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در نشست مشترک ستاد انتخابات استان با اعضای هیات نظارت انتخابات استان تهران گفت: در انتخابات مجلس در دوره یازدهم با تشریک مساعی و با فراهم کردن تمهیدات و تدابیر لازم انتخابات سالم و شفاف و بی طرفی را در استان شاهد بودیم و استان تهران جهش بسیار خوبی را در رتبه بندی ستاد انتخابات کشور از ۲۷ به چهار کسب کرد.
وی افزود: در دوره گذشته ۹۹.۹ شعب آنلاین و تنها هفت شعبه ما آفلاین بودند، آرای نامعتبر ما در کل استان تهران ۴۹۶ رأی بود.
استاندار تهران با بیان اینکه در ایام کرونا در ۱۹ کشور انتخابات برگزار شد افزود: در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ هم ستاد ملی مقابله با کرونا با هماهنگی کمیته امنیتی و انتظامی در حال تدوین دستورالعمل‌های بهداشتی برای حضور مردم در انتخابات است.
محسنی بندپی در عین حال گفت: برخی با هدف کمرنگ کردن حضور حداکثری مردم در انتخابات به بهانه شیوع کرونا به دنبال زیر سوال بردن اصل مشارکت مردم در انتخابات هستند و باید به نوعی به مردم اطلاع رسانی شود که با رعایت دستورالعمل‌های نگرانی برای شرکت در انتخابات نداشته باشند.

بیشتر بخوانید

تشریح جزییات ثبت نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورا‌های شهر

به گفته وی، میزان زمان رأی دهی هر فرد بین ۷ تا ۹ دقیقه است و درصدد هستیم تا با اولویت سلامت مردم در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی زمینه حضور گسترده مردم در انتخابات را فراهم کنیم. تکلیف داریم تا تمامی موانع برای عدم مشارکت سیاسی مردم را در استان تهران مرتفع می‌کنیم.
محسنی بندپی در خصوص اطلاع رسانی با تاکید بر لزوم برخورداری استان تهران از شبکه تلویزیونی مستقل گفت: علی‌رغم مصوبه شورای امنیت کشور متأسفانه هنوز ظرفیت ۵۰ درصدی برای پوشش اخبار استان در رسانه ملی مرتفع نشده است.
وی با بیان اینکه راهبرد ستاد انتخابات استان تهران بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر حق‌الناس بودن آرای مردم است و از این آرا صیانت می‌کنیم، گفت: هر زمانی که فرمانداران یا بخشداران استان تهران از اصل بی طرفی و عدالت خارج شدند این امر برای ما قابل تحمل نیست و به شدت با فرد خاطی برخورد می‌کنیم.
محسنی بندپی این را هم گفت: استان تهران نخستین استان کشور بود که از شش ماه قبل به همت معاون سیاسی به شناسایی و احصا مشکلات در شهرستان‌ها اقدام کرد.
انتهای پیام/ آمادگی استانداری تهران برای شمارش الکترونیکی آرای انتخابات شورا‌ها
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »