آیا مالک مغازه می‌تواند از مستاجر به دلیل تغییر شغل شکایت کند؟

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گاهی اوقات مالک ملک مورد اجاره را به دلیل شغل خاص به فردی اجاره می‌دهد و در قولنامه‌ دلیل شغل و مورد اجاره ذکر می‌شود، اما سوالی که وجود دارد این است که اگر مستأجر شغل خود را تغییر دهد مالک می‌تواند از او به این دلیل شکایت کند یا خیر.
بر اساس قانون هرگاه مورد اجاره برای شغل معینی اجاره داده شود و مستأجر بدون رضایت موجر شغل خود را تغییر دهد، مالک می‌تواند دعوی تخلیه با شرایط مقرر در قانون پیش‌بینی شده را اقامه کند.
ماده ۱۴ قانون روابط موجر و مستأجر به مواردی پرداخت که موجر حق درخواست فسخ اجاره و تخلیه ملک را دارد؛ همچنین در بند هفت آن گفته شده محل کسب و پیشه و تجارت هرگاه برای شغل معینی اجاره داده شود و مستأجر بدون رضایت موجر شغل خود را تغییر دهد، کاری اشتباه انجام داده است.
در صورت بروز چنین امری موجر حق فسخ دارد و می‌تواند قرارداد اجاره را فسخ کند، البته اگر شغل جدید غرفه مشابه شغل سابق باشد این کار انجام پذیر نیست.

بیشتر بخوانید

نکاتی مهم درباره جرم جعل برای جلوگیری از وقوع آن
شنود و استراق سمع چه مجازاتی دارد؟
اگر پرداخت اقساط مهریه برای زوج دشوار باشد، تکلیف چیست؟
صلاحیت و حدود اختیارات دیوان عدالت اداری چیست؟

انتهای پیام/ آیا مالک مغازه می‌تواند از مستاجر به دلیل تغییر شغل شکایت کند؟
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »